Ceny paliwa
Źródło: Biznesinfo.pl

Nowy rok nie rozpieści kierowców. Eksperci ostrzegają o widocznych podwyżkach cen paliw

Piotr DutkaPiotr Dutka
3 Stycznia 2021

Ceny paliw to bez wątpienia temat, który elektryzuje każdego kierowcę. Każdy z nas chciałby płacić jak najmniej za paliwo i zaoszczędzone środki przeznaczyć na inne rzeczy. Niestety, ale według analityków, najbliższy okres będzie stał pod znakiem podwyżek na polskich stacjach. Czy ceny paliw przekroczą 5 złotych za litr?

Ceny paliw pójdą w górę. Analitycy nie mają żadnych wątpliwości. Kierowcy powinni przygotować się na spore zmiany.

Ceny na stacjach benzynowych to niezwykle istotna kwestia, która interesuje każdego kierowcę. Według analityków portalu e-petrol, najbliższy okres nie będzie obfitował w dobre wiadomości, odnośnie cen na polskich stacjach.

Według ekspertów, powinniśmy liczyć się faktem, że wraz z wprowadzeniem coraz skuteczniejszych metod zwalczania pandemii, ceny paliw będą systematycznie rosnąć.

Warto podkreślić, że zarówno listopad, jak i grudzień na detalicznym rynku paliw upłynęły pod znakiem widocznych podwyżek cen.

Według niepokojących ekspertyz Magdaleny Robak oraz Grzegorza Maziaka z e-petrol.pl, w bieżącym, 2021 roku, ceny paliw na polskich stacjach mogą przekroczyć 5 złotych za litr.

Kierowco musisz mieć się na baczności. Zapominając o tej ważnej opłacie, możesz zapłacić drakońską karęKierowco musisz mieć się na baczności. Zapominając o tej ważnej opłacie, możesz zapłacić drakońską karęCzytaj dalej

Analitycy podają również przypuszczalne ceny, które w nadchodzącym tygodniu, zauważymy na stacjach w całym kraju. Benzyna Pb98 za 4,81-4,92 zł/l, klasyczna Pb95 za 4,51-4,62 zł/l, olej napędowy ON po 4,48-4,59 zł/l, autogaz LPG za 2,08-2,15 zł/l. Taki widok będzie nam towarzyszył podczas wizyty przy dystrybutorze.

Ceny paliw niższe niż w końcówce 2019 roku. Jednak kierowcy nie mają powodów do zadowolenia.

Portal e-petrol jasno wskazuje, że ceny paliw są niższe niż analogicznym okresie ubiegłego roku. Klasyczna 95 była wówczas o 40 groszy droższa, autogaz o przeszło 20 groszy, natomiast ceny Diesla przekraczały 5 złotych.

W dwa ostatnie miesiące cena ropy Brent wzrosła o blisko 1/3, ale i tak cały 2020 r. zakończy ona na około 20-procentowym minusie, bo ostatnią sesję 2019 r. notowania surowca zamknęły na poziomie 66 dolarów. Rynek naftowy cały czas nie otrząsnął się z szoku wywołanego pandemią, ale dzięki rozpoczętym programom szczepień rok 2021 daje producentom surowca nadzieję na poprawę sytuacji i powrót do normalności, która przełoży się na wzrost popytu na paliwa - podkreślają analitycy portalu e-petrol.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł