ZDrogi.pl > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Jak zadbać o bezpieczeństwo w aucie? O czym należy pamiętać by w dojechać do celu? Wszelkie porady znajdziesz na naszym portalu - gorąco zapraszamy.

None
01.12.2023 18:24 Transport i magazynowanie produktów świeżych

Logistyka produktów świeżych stanowi duże wyzwanie dla branży transportowej. Żywność wymaga przechowywania oraz przewozu w ściśle określonych warunkach. Tylko dzięki temu produkty zachowają świeżość i wysoką jakość. Jakie rozwiązania wykorzystywane są w obsłudze logistycznej produktów świeżych?

ludzie
27.11.2023 17:54 Troska o bezpieczeństwo na drogach- mandaty i konsekwencje braku przeglądu samochodów ciężarowych w 2023 r.

Wartość grzywny za zaniedbanie obowiązkowego przeglądu samochodu ciężarowego stanowi istotny element dbałości o bezpieczeństwo na drogach. Kwestie związane z prawidłowym utrzymaniem technicznym pojazdów tego rodzaju są szczególnie istotne, biorąc pod uwagę ich kluczową rolę w transporcie towarów. Organy kontrolne dokładnie monitorują kwestie przestrzegania przepisów dotyczących przeglądów technicznych, co stawia sprawę jako priorytetową dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. W niniejszym tekście skoncentrujemy się na konkretach dotyczących uregulowań prawnych związanych z przeglądami technicznymi. Zapoznamy się nie tylko z aktualnymi mandatami na brak przeglądu technicznego w roku 2023, ale również rozwiniemy informacje na temat terminów przeprowadzania badań technicznych oraz zakresu tychże procedur. Serdecznie zapraszamy do dalszej lektury, gdzie postaramy się przybliżyć kluczowe aspekty regulacji związanych z przeglądami pojazdów ciężarowych.

None
30.06.2023 11:27 Fotelik samochodowy z ISOfix czy montowany pasami?

Montaż fotelika samochodowego jest kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa naszym dzieciom w trakcie podróży samochodem. Jednak na rynku istnieje wiele różnych systemów mocowania fotelików, co często budzi wątpliwości i trudności wyboru. Jedną z najczęstszych dylematów jest wybór pomiędzy fotelikiem z systemem ISOfix, a takim, który montowany jest przy użyciu pasów bezpieczeństwa. W tym artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości i przedstawić wady i zalety obu systemów montażu.

wyscigi-uliczne-21-latek
18.06.2022 02:02 USA. Śmiertelnie potrącił młodą matkę z dzieckiem, porażająca reakcja na wyrok sądu - Wideo

Wyścigi uliczne dzielimy na te legalne, zabezpieczone przez służby i organizowane w porozumieniu z władzami i nielegalne. W przypadku tych drugich, ich uczestnicy stwarzają ogromne zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale też innych uczestników drogi. 21-latek przez tą niebezpieczną zabawę zabił dwie osoby i zniszczył sobie życie.Młody chłopak, Cameron Herrin brał udział w ulicznym wyścigu w 2018 roku, ale dopiero niedawno (w kwietniu 2021 roku) zakończył się jego sprawa w sądzie. W feralnym dniu, 18-latek ścigał się sportowym samochodem, który dostał od rodziców jako prezent za skończenie uczelni. Wtedy też potrącił kobietę z dzieckiem.

PSP Legionowo
19.03.2022 15:07 Łoś z wielką siłą wbił się w osobowe audi. Zwierzę przygniotło pasażera

Dzikie zwierzęta, przebiegające przez jezdnię, to bardzo poważny problem publicznych tras. Idealnym przykładem, który potwierdza tą tezę jest incydent, który miał miejsce kilka dni temu na Mazowszu. Ogromny łoś dosłownie wbił się w samochód osobowy. Oficjalne statystyki są wręcz szokujące. Każdego roku, na naszych polskich drogach dochodzi do ponad 20 tysięcy przypadków kolizji ze zwierzętami.

Kobieta na stacji paliw myła auto benzyną
19.03.2022 15:07 Kobieta na stacji paliw... myła auto benzyną

W sieci pojawiło się nagranie przedstawiającą kobietę, która myje swoją Toyotę przy użyciu... benzyny. Przynajmniej tak to wygląda na wideo.Ciężko uwierzyć w to, co udało się uchwycić na jednej ze stacji paliw. Ciepło ubrana kobieta „myje” swoją Toyotę Highlander polewając ją obficie benzyną.Kobieta zdawała się nie zdawać sprawy z tego, co robi Nie trzeba być geniuszem, aby wiedzieć, że jest to równie niedorzeczne, co niebezpieczne.Z drugiej strony. Internet nie raz pokazał, że ludzie często nie grzeszą inteligencją. Za przykład niech posłuży nam poniższe nagranie:Wracając do kobiety myjącej auto benzyną. W krótkim czasie nagranie zdobyło miliony wyświetleń. My mamy jednak wątpliwości co do jego autentyczności. Skupmy się na dwóch rzeczach:W pierwszej kolejności rzeczywiście można odnieść wrażenie, że kobieta polewa auto benzyną. Zwróćmy jednak uwagę na wąż od „instrybutora". Widzieliście kiedyś, aby przewód był tak długi i cienki? W stanach, skąd pochodzi nagranie, dystrybutory niewiele różnią się od tych w Europie.Ponadto sam kolor cieczy, którą polewano toyotę, odbiega od żółtawego koloru paliwa. Zobacz także: Motocykliści cudem uszli z życiem. Na drodze zaatakował ich ogromny tygrys - WideoNajprawdopodobniej mamy do czynienia z „ustawką". Ktoś zamocował „pistolet” do zwykłego węża z wodą i zaczął myć auto. Ludzie dla sławy w Internecie robili bardziej skomplikowane (i głupsze) rzeczy. W tym czasie „przypadkowi” gapie nagrali całe wideo i udostępnili w sieci. Nagranie na TikToku szybko zdobyło miliony wyświetleń.W Stanach paliwo jest tańsze niż u nas, ale wciąż droższe od wody z mydłem Ciężko też uwierzyć, aby ktoś poruszający się autem, nie wiedział, że w dystrybutorze jest paliwo, które w dodatku jest łatwopalne. Nawet jeśli trafiłby się ktoś tak "oderwany od rzeczywistości", to raczej nie wpadłby na pomysł, aby myć pojazd płynem w cenie około 3 zł za litr (tyle mniej-więcej kosztuje paliwo w Stanach)Źródło: YouTube.comWidziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.plArtykuły polecane przez redakcję zDrogi.plMotocyklista uderzył w znak drogowy i stracił nogę. Kompletna znieczulica świadków - WideoW dziesięć sekund rozbił klasyczne Ferrari o przydrożny mur - WideoNa estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni, spod naczepy ciężarówki wyskoczył mężczyzna

Zlot motocyklistów na Jasnej Górze
19.03.2022 15:07 Zlot motocyklistów trafi pod lupę prokuratury i sanepidu. Posypią się kary?

Prokuratura oraz sanepid przyjrzą się uważnie, czy organizator zlotu motocyklistów w Jasnej Górze nie złamał obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.Jak co roku motocykliści z całego kraju przyjechali na Jasną Górę, aby wspólnie rozpocząć nowy sezon.Mimo niesprzyjających okoliczności i obowiązujących obostrzeń w zlocie wzięło udział około 10 tys. motocyklistów.Mimo że organizator zapewnia, że wszyscy zachowywali odpowiedni odstęp, to już na transmisji z mszy świętej wyraźnie widać było grupy ludzi, którzy nie zachowują dystansu. Funkcjonariusze zapewniają, że w takich sytuacjach reagowali na bieżąco, ale nie było ich wystarczająco wielu, żeby każdy policjant do każdego mógł podejść. W rezultacie nie udało się zapobiec wszystkim sytuacjom, w których mogło dojść do rozprzestrzeniania niebezpiecznego wirusa.Zobacz także: Motocykliści cudem uszli z życiem. Na drodze zaatakował ich ogromny tygrys - Wideo10 tysięcy motocyklistów w jednym miejscu. Czy doszło do przestępstwa?Policjanci w trakcie imprezy wylegitymowali 156 osób, ujawnili jedno przestępstwo dotyczące jazdy w stanie nietrzeźwości i niemal 100 wykroczeń.Ponieważ tak duże zgromadzenie niesie za sobą ryzyko rozprzestrzeniania niebezpiecznego wirusa, policjanci zgromadzone materiały przekażą do prokuratury i do sanepidu. Materiały zostaną ocenione pod kątem naruszenia prawa i popełnienia przestępstwa narażenia na niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób przez organizatora.Mimo ograniczeń ruchu pielgrzymkowego w XVIII Motocyklowym Zlocie Gwiaździstym im. ks. prał. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego udział wzięło około 10 tysięcy uczestników. Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.Źródło: Interia.plWidziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.plArtykuły polecane przez redakcję zDrogi.plMotocyklista uderzył w znak drogowy i stracił nogę. Kompletna znieczulica świadków - WideoW dziesięć sekund rozbił klasyczne Ferrari o przydrożny mur - WideoNa estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni, spod naczepy ciężarówki wyskoczył mężczyzna