ZDrogi.pl > Na drogach > Opróżnił całą flaszkę i wsiadł za kierownicę. Jego tłumaczenie przechodzi ludzkie wyobrażenie
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.06.2022 02:02

Opróżnił całą flaszkę i wsiadł za kierownicę. Jego tłumaczenie przechodzi ludzkie wyobrażenie

Policja
Policja

Skrajnie nieodpowiedzialną postawą popisał się pewien 20-letni kierowca, który będąc pod znacznym wpływem alkoholu, wsiadł za kierownicę swojego auta. Jego tłumaczenie dosłownie zszokowało interweniujących policjantów.

Nietrzeźwi kierowcy to wciąż palący problem polskich dróg. Niestety, ale skrajnie nieodpowiedzialna postawa niektórych zmotoryzowanych może prowadzić do wielu kuriozalnych zdarzeń drogowych.

Świadkami nietypowej interwencji byli funkcjonariusze mławskiej policji. Podczas patrolu na ulicy Płockiej zauważyli kierowcę, który miał wyraźny problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.

Fakt, że nie mógł opanować swojego auta, zainteresował policjantów, którzy niezwłocznie wkroczyli do akcji i zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę.

Jak się okazało, za kierownicą zasiadał 20-letni mieszkaniec Mławy. Niestety, ale obawy mundurowych okazały się uzasadnione, ponieważ mężczyzna był kompletnie pijany.

Badanie alkomatem wykazało ponad 1,4 promila w jego organizmie.

– W rozmowie z policjantami oświadczył, ze wypił pół litra wódki, ale czuł się dobrze, prowadząc samochód – przekazała asp. szt. Anna Pawłowska z KPP w Mławie.

Nie był to jednak koniec problemów bezmyślnego 20-latka. W toku przeprowadzonych działań wyszło na jaw, że mężczyzna kierował bez uprawnień, a samochód nie był dopuszczony do ruchu.

Finalnie osobowy nissan został odholowany na koszt właściciela, na policyjny parking. Zatrzymanemu kierowcy grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi mławska komenda policji.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: KPP Mława