ZDrogi.pl
Policja

Policja

Opróżnił całą flaszkę i wsiadł za kierownicę. Jego tłumaczenie przechodzi ludzkie wyobrażenie

22 Października 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Skrajnie nieodpowiedzialną postawą popisał się pewien 20-letni kierowca, który będąc pod znacznym wpływem alkoholu, wsiadł za kierownicę swojego auta. Jego tłumaczenie dosłownie zszokowało interweniujących policjantów.

Nietrzeźwi kierowcy to wciąż palący problem polskich dróg. Niestety, ale skrajnie nieodpowiedzialna postawa niektórych zmotoryzowanych może prowadzić do wielu kuriozalnych zdarzeń drogowych.

Świadkami nietypowej interwencji byli funkcjonariusze mławskiej policji. Podczas patrolu na ulicy Płockiej zauważyli kierowcę, który miał wyraźny problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.

Fakt, że nie mógł opanować swojego auta, zainteresował policjantów, którzy niezwłocznie wkroczyli do akcji i zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę.

Jak się okazało, za kierownicą zasiadał 20-letni mieszkaniec Mławy. Niestety, ale obawy mundurowych okazały się uzasadnione, ponieważ mężczyzna był kompletnie pijany.

Badanie alkomatem wykazało ponad 1,4 promila w jego organizmie.

– W rozmowie z policjantami oświadczył, ze wypił pół litra wódki, ale czuł się dobrze, prowadząc samochód – przekazała asp. szt. Anna Pawłowska z KPP w Mławie.

Nie był to jednak koniec problemów bezmyślnego 20-latka. W toku przeprowadzonych działań wyszło na jaw, że mężczyzna kierował bez uprawnień, a samochód nie był dopuszczony do ruchu.

Finalnie osobowy nissan został odholowany na koszt właściciela, na policyjny parking. Zatrzymanemu kierowcy grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi mławska komenda policji.

Fiat 126p jakiego nie znałeś. Poczciwy maluch miał wiele wcieleń. Oto najlepsze - Galeria

Slajd 1 z 11

Fiat 126p BIS - Wikipedia/Dawid Skwarczeński

Fiat 126p BIS

W 1985 roku przystąpiono do prac konstrukcyjnych nad głęboką modernizacją Polskiego Fiata 126p. Celem było zastosowanie silnika chłodzonego cieczą, zwiększenie bagażnika oraz zastosowanie nadwozia trzydrzwiowego. Samochód miał być przeznaczony przede wszystkim na eksport. Produkcja Fiata 126 BIS rozpoczęła się 23 kwietnia 1987 w zakładach FSM w Tychach i trwała do czasu uruchomienia w 1991 produkcji modelu Cinquecento.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl


Źródło: KPP Mława


Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Bezmyślny kierujący niemal potrącił pieszego. Świetna reakcja innego kierowcy

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietrzeźwy kierowca wjechał ciężarówką do rowu. Miał ponad 3 promile

Czytaj więcej >

Na drogach

Rozbił Audi A6 w wyniku poślizgu. Jego reakcja była zaskakująca

Czytaj więcej >

Na drogach

Nowe znaki drogowe na polskich ulicach. Zaciekawią jedną grupę kierowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Kolizja podczas kierowania ruchem przez policjanta. Prosty błąd kierowcy fiata

Czytaj więcej >
Policjantki próbowały wrobić kierowcę w mandat? Bulwersujące nagranie

Na drogach

Policjantki chciały wymusić mandat? Jedna z nich użyła fałszywego nazwiska

Czytaj więcej >