ZDrogi.pl
Policja

Policja

Opróżnił całą flaszkę i wsiadł za kierownicę. Jego tłumaczenie przechodzi ludzkie wyobrażenie

22 Października 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Skrajnie nieodpowiedzialną postawą popisał się pewien 20-letni kierowca, który będąc pod znacznym wpływem alkoholu, wsiadł za kierownicę swojego auta. Jego tłumaczenie dosłownie zszokowało interweniujących policjantów.

Nietrzeźwi kierowcy to wciąż palący problem polskich dróg. Niestety, ale skrajnie nieodpowiedzialna postawa niektórych zmotoryzowanych może prowadzić do wielu kuriozalnych zdarzeń drogowych.

Świadkami nietypowej interwencji byli funkcjonariusze mławskiej policji. Podczas patrolu na ulicy Płockiej zauważyli kierowcę, który miał wyraźny problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.

Fakt, że nie mógł opanować swojego auta, zainteresował policjantów, którzy niezwłocznie wkroczyli do akcji i zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę.

Jak się okazało, za kierownicą zasiadał 20-letni mieszkaniec Mławy. Niestety, ale obawy mundurowych okazały się uzasadnione, ponieważ mężczyzna był kompletnie pijany.

Badanie alkomatem wykazało ponad 1,4 promila w jego organizmie.

– W rozmowie z policjantami oświadczył, ze wypił pół litra wódki, ale czuł się dobrze, prowadząc samochód – przekazała asp. szt. Anna Pawłowska z KPP w Mławie.

Nie był to jednak koniec problemów bezmyślnego 20-latka. W toku przeprowadzonych działań wyszło na jaw, że mężczyzna kierował bez uprawnień, a samochód nie był dopuszczony do ruchu.

Finalnie osobowy nissan został odholowany na koszt właściciela, na policyjny parking. Zatrzymanemu kierowcy grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi mławska komenda policji.

Fiat 126p - galeria najciekawszych wariantów/ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Fiat 126p jakiego nie znałeś. Poczciwy maluch miał wiele wcieleń. Oto najlepsze - Galeria

Fiat 126p niewątpliwie jest jednym z najważniejszych pojazdów w historii Polski. Prosta i tania konstrukcja pozwoliła na przygotowanie wielu różnych i ciekawych pojazdów.

Zobacz galerię >

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl


Źródło: KPP Mława


Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie muscle cary również powodują u mnie szybsze bicie serca. Z wykształcenia Politolog. Aktualnie studiuje zarządzanie w Sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szeroko pojętym pojęciu motoryzacji interesuje się motorsportem oraz nowoczesnymi technologiami

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >