ZDrogi.pl

KPP Śrem

Pędził BMW ponad 150 km/h. Chwilę później samochód odjechał na lawecie, a on stracił prawko

18 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Kompletną bezmyślnością wykazał się pewien młody kierowca, który kilka dni temu szalał na publicznej drodze. Jak się okazało, jego BMW nie było w pełni sprawne, dlatego bardzo szybko trafiło na lawetę. Z kolei 22-latek stracił swoje prawo jazdy.

Świadkami bardzo nietypowej interwencji byli funkcjonariusze śremskiej drogówki. Pewien pirat drogowy pędził swoim BMW ponad 150 km/h. Jak się okazało, kuriozalne zachowanie miało dla niego fatalne konsekwencje.

Do tego niestandardowego zdarzenia doszło w minioną sobotę 23 października tuż po godzinie 16.30. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Manieczkach (woj. wielkopolskie) namierzyli bezmyślnego kierowcę osobowego BMW, który przejechał przez wieś, mając na liczniku 151 km/h.

Warto podkreślić, że w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, dlatego zachowanie kierowcy stwarzało realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Jak się okazało, za kierownicą samochodu zasiadał nierozsądny 22-latek z powiatu kościańskiego, który jechał z kolegą. Niestety, ale mimo zawrotnej prędkości pasażer nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a stan techniczny samochodu również narażał podróżujących autem na niebezpieczne sytuacje.

Tylne opony były wręcz „łyse”. Na domiar złego pojazd nie miał podstawowego wyposażenia i posiadał zbyt głośny układ wydechowy.

Policjanci nie mieli żadnej litości. Kierowca BMW został surowo ukarany.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

<div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript" src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=Mkt5LDF0eTEsMA==&cid=onnetworkPlayer"></script> Mundurowi niezwłocznie zatrzymali 22-latkowi dowód rejestracyjny, a także prawo jazdy, które młody mężczyzna stracił na trzy miesiące. 

Młody kierowca został ukarany również surowym mandatem o łącznej wysokości 1300 złotych.

Taki rozmiar kary to efekt drastycznej prędkość w terenie zabudowanym, stanu technicznego pojazdu, braku podstawowego wyposażenia auta i przewożenie pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Na konto 22-latka wpłynęło także 14 punktów karnych.

Co ciekawe, osobowe BMW zostało na lawecie odholowane na strzeżony parking.

.

Tagi:

BezpieczeństwoMandat

Podobne artykuły

Na drogach

Na prostej drodze wpadł w poślizg Ferrari. Rozbił auto za milion złotych - Wideo
Czytaj więcej >

Na drogach

Osobówka była ciągnięta pod naczepą TIR-a. 19-latka miała sporego pecha
Czytaj więcej >

Na drogach

Samochody za niemal 5 milionów zostały zmiażdżone przez koparkę - Wideo
Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na S8. Policja zatrzymała sprawców. Mężczyźni byli nietrzeźwi
Czytaj więcej >

Na drogach

Poznaliśmy przyczynę śmierci 19-latki. Prokuratura podała wyniki sekcji.
Czytaj więcej >

Na drogach

Wojsko zgubiło czołg. Leżał na środku drogi do góry gąsienicami. Zdjęcia i Wideo
Czytaj więcej >
Piotr Dutka

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]