ZDrogi.pl > Aktualności > Łoś z wielką siłą wbił się w osobowe audi. Zwierzę przygniotło pasażera
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Łoś z wielką siłą wbił się w osobowe audi. Zwierzę przygniotło pasażera

PSP Legionowo
PSP Legionowo

Dzikie zwierzęta, przebiegające przez jezdnię, to bardzo poważny problem publicznych tras. Idealnym przykładem, który potwierdza tą tezę jest incydent, który miał miejsce kilka dni temu na Mazowszu. Ogromny łoś dosłownie wbił się w samochód osobowy.

Oficjalne statystyki są wręcz szokujące. Każdego roku, na naszych polskich drogach dochodzi do ponad 20 tysięcy przypadków kolizji ze zwierzętami. 

Niestety, ale zdecydowana większość tych groźnych zdarzeń, stanowi poważne niebezpieczeństwo zarówno dla kierowców, jak i pasażerów.

Do bardzo groźnego incydentu doszło na drodze krajowej numer 61 pod Zegrzem w miejscowości Jadwisin (woj. mazowieckie). Około godziny 20:30 miejscowe służby ratunkowe zostały poinformowane o wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz łosia.

Niestety, ale audi, które brało udział w kolizji zostało bardzo mocno uszkodzone. Zwierzę wpadło do wnętrza auta, blokując całkowicie możliwość opuszczenia pojazdu, jednemu z pasażerów.

Wiadomo, że masywne cielsko łosia przebiło szybę i przygniotło dwie osoby, które podróżowały z przodu. Kierowca zdołał opuścić auto o własnych siłach.

>

Strażacy, którzy byli obecni na miejscu zdarzenia, byli zmuszenia użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Rozcięli oni kawałek samochodu, po to, by wydostać jedną z pasażerek z rozbitego samochodu.

Niestety, ale w wyniku tego zdarzenia, dwie osoby zostały przetransportowane do najbliższej placówki medycznej.

Łoś nie miał żadnych szans na przeżycie. Po rozcięciu karoserii, jego ciało zostało wydobyte z rozbitego audi i zostało przekazane odpowiednim służbom.

Wypadek z Jadwisina idealnie pokazuje, jak niebezpieczne jest napotkanie na swojej drodze dzikiego zwierzęcia. Warto podkreślić, że do zdecydowanej większości takich kolizji dochodzi na drogach leśnych oraz tych otoczonych połaciami pola. Najczęściej mają one miejsce tuż po zmroku, od 17 do 22.

Źródło: PSP Legionowo

>