ZDrogi.pl > Na drogach > Przestrzelił przejazd kolejowy i wylądował na torach. O krok od tragedii
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Przestrzelił przejazd kolejowy i wylądował na torach. O krok od tragedii

Youtube
Youtube

O tym, że brak skupienia za kółkiem może mieć fatalne konsekwencje, wiadomo nie od dziś. Na własnej skórze przekonał się o tym pewien kierowca, który w fatalny sposób przestrzelił przejazd kolejowy. Jego auto z łoskotem koziołkowało na torach.

Nieodpowiednia koncentracja, a właściwie jej brak to jedna z głównych przyczyn fatalnych wypadków drogowych. W połączeniu z nadmierną prędkością, a także jej niedostosowaniem do warunków panujących na drodze może mieć fatalne konsekwencje.

Do niezwykle niebezpiecznego zdarzenia doszło w miejscowości Krężce w województwie łódzkim na jednym z tamtejszych przejazdów kolejowych. Moment incydentu został uchwycony przez kamery monitoringu.

Fatalny błąd dosłownie mrozi krew w żyłach. Było o krok od tragedii.

Kierujący pojazdem osobowym w niejasnych okolicznościach nie skręcił na łuku drogi. Niestety, ale samochód przestrzelił przejazd kolejowy, w wyniku czego wylądował na torach.

Siła uderzenia była tak duża, że pojazd zaczął koziołkować i finalnie zatarasował przejazd.

Odpowiednia reakcja świadków zdarzenia zapobiegła tragedii. Bardzo szybko poinformowały one dyspozytora ruchu, który na godzinę wstrzymał ruch pociągu na tej trasie.

Na miejscu pojawiły się odpowiednie służby. Do akcji wkroczyli strażacy, którzy usunęli rozbity pojazd z torów.

Publikujemy nagranie ku przestrodze.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Bezpieczny Przejazd / Youtube