ZDrogi.pl
Policja Łódzka

Policja Łódzka

Tragedia w województwie łódzkim. Samochód osobowy wjechał w grupę osób

20 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Nadmierna prędkość, a także brak koncentracji za kółkiem mogą prowadzić do wielu strasznych zdarzeń drogowych. Do przerażającego zdarzenia doszło na jednej z dróg województwa łódzkiego. Samochód wjechał w grupę pieszych.

Ten koszmarny incydent miał miejsce w niedzielny wieczór 19 grudnia  na drodze krajowej nr 42 w Makowiskach. Tuż po godzinie 22.30 miejscowe służby otrzymały niepokojące zgłoszenie dotyczącego tego przerażającego zdarzenia.

Według wstępnych ustaleń miejscowej policji 19-letnia kierująca osobówką jadąc od strony Pajęczna, w pewnym momencie straciła panowanie nad swoim samochodem. Wiele wskazuje na to, że bezpośrednią przyczyną mogła być nadmierna prędkość.

Mieszkanka powiatu pajęczańskiego straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas rucha, a następnie do przydrożnego rowu.

Policja Łódzka

Siła uderzenia była tak duża, że auto zostało wyrzucone i z wielkim impetem uderzyło w cztery osoby, które znajdowały się na chodniku. 

Niestety, ale pomimo ogromnego wysiłku służb medycznych 60-letnia poszkodowana nie miała najmniejszych szans na przeżycie.

Okazuje się, że tuż przed tragedią, 60-latka jadąc citroenem przez Makowiska straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta o własnych siłach wydostała się z pojazdu i poszła w stronę pobliskiego domu, by szukać pomocy w wyciągnięciu auta z rowu.

Chwilę później 60-latka szła chodnikiem wraz z trzema osobami, które zadeklarowały się jej pomóc 26-letnim mężczyzną, 23-letnią kobietą i 48-latką. Gdy znajdowali się na chodniku z naprzeciwka jechała 19-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego.

Z kolei 26-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitala. Ponadto potrącona 48-latka w stanie niezagrażającym życiu została również przewieziona do najbliższej placówki medycznej.

Policja Łódzka

Miejscowe służby ustalają szczegółowe okoliczności, jak i przyczyny tego incydentu.

Na miejscu tragedii pracowały 4 karetki pogotowia, 3 zastępy straży pożarnej oraz policja.

Zdradzamy kilka ukrytych w wielu samochodach funkcji, o których mało kto ma pojęcie. Kilka z nich może uratować nam skórę.

Ukryte funkcje w Twoim samochodzie. O wielu nie masz najmniejszego pojęcia - Galeria

Zdradzamy kilka ukrytych w wielu samochodach funkcji, o których mało kto ma pojęcie. Kilka z nich może uratować nam skórę.

Zobacz galerię >

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Policja ŁódzkaPiotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie muscle cary również powodują u mnie szybsze bicie serca. Z wykształcenia Politolog. Aktualnie studiuje zarządzanie w Sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szeroko pojętym pojęciu motoryzacji interesuje się motorsportem oraz nowoczesnymi technologiami

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >

Na drogach

Fatalny finał poszukiwań dwóch młodych mężczyzn. Policja przekazała smutną informacje

Czytaj więcej >