ZDrogi.pl > Na drogach > Tragedia w województwie łódzkim. Samochód osobowy wjechał w grupę osób
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Tragedia w województwie łódzkim. Samochód osobowy wjechał w grupę osób

Policja Łódzka
Policja Łódzka

Nadmierna prędkość, a także brak koncentracji za kółkiem mogą prowadzić do wielu strasznych zdarzeń drogowych. Do przerażającego zdarzenia doszło na jednej z dróg województwa łódzkiego. Samochód wjechał w grupę pieszych.

Ten koszmarny incydent miał miejsce w niedzielny wieczór 19 grudnia  na drodze krajowej nr 42 w Makowiskach. Tuż po godzinie 22.30 miejscowe służby otrzymały niepokojące zgłoszenie dotyczącego tego przerażającego zdarzenia.

Według wstępnych ustaleń miejscowej policji 19-letnia kierująca osobówką jadąc od strony Pajęczna, w pewnym momencie straciła panowanie nad swoim samochodem. Wiele wskazuje na to, że bezpośrednią przyczyną mogła być nadmierna prędkość.

Mieszkanka powiatu pajęczańskiego straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas rucha, a następnie do przydrożnego rowu.

>

Siła uderzenia była tak duża, że auto zostało wyrzucone i z wielkim impetem uderzyło w cztery osoby, które znajdowały się na chodniku. 

Niestety, ale pomimo ogromnego wysiłku służb medycznych 60-letnia poszkodowana nie miała najmniejszych szans na przeżycie.

Okazuje się, że tuż przed tragedią, 60-latka jadąc citroenem przez Makowiska straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta o własnych siłach wydostała się z pojazdu i poszła w stronę pobliskiego domu, by szukać pomocy w wyciągnięciu auta z rowu.

Chwilę później 60-latka szła chodnikiem wraz z trzema osobami, które zadeklarowały się jej pomóc 26-letnim mężczyzną, 23-letnią kobietą i 48-latką. Gdy znajdowali się na chodniku z naprzeciwka jechała 19-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego.

Z kolei 26-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitala. Ponadto potrącona 48-latka w stanie niezagrażającym życiu została również przewieziona do najbliższej placówki medycznej.

>

Miejscowe służby ustalają szczegółowe okoliczności, jak i przyczyny tego incydentu.

Na miejscu tragedii pracowały 4 karetki pogotowia, 3 zastępy straży pożarnej oraz policja.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Policja Łódzka

Powiązane