ZDrogi.pl > Na drogach > Niebywałe obniżki cen paliw. Te stacje oferują spore obniżki
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Niebywałe obniżki cen paliw. Te stacje oferują spore obniżki

Pixabay
Pixabay

Od poniedziałku 20 grudnia w życie weszła długo wyczekiwana podpisana przez prezydenta ustawa obniżająca akcyzę na paliwa. Zmiany widać na części stacji paliw, gdzie doszło do pokaźnych obniżek. Jednak świąteczne ceny nie obowiązują wszędzie.

„Dotrzymujemy słowa. Ceny na stacjach paliw PKN ORLEN są już niższe” - to właśnie takim oświadczeniem na Twitterze przywitał nowy dzień Daniel Obajtek, prezes PKN ORLEN.

Jak się okazuje takie słowa odnajdują odzwierciedlenie w praktyce, ponieważ ceny paliw w niektórych miejscach zostały obniżone nawet o kilkadziesiąt groszy za litr.

Zmiany widać w głównej mierze na stacjach Orlenu, gdzie spadki wynoszą 20-30 groszy za litr.

Jak informuje portal Wrc.net, najtaniej jest w Łodzi na PKN ORLEN w Łodzi przy al. Włókniarzy. Benzyna kosztuje jedyne 5,65 zł za litr, z kolei diesel tylko 5,78 zł za litr. 

Analogiczna sytuacja ma miejsce na jednej z pobliskich stacji Lotos, gdzie stawki za bezołowiową 95-tkę oraz olej napędowy prezentują bardzo podobne wartości. 

Warto podkreślić, że zdecydowanie niższe stawki akcyzowe są jedną z części tzw. tarczy antyinflacyjnej, której głównym założeniem jest skuteczna ochrona konsumentów przed rekordowo szybkim tempem wzrostu cen.

Co ciekawe w listopadzie bieżącego roku inflacja sięgała kuriozalnego poziomu 7,8 procent.

Warto dodać, że większość operatorów będzie aktualizowała swoje ceny w przeciągu kilku następnych dni.

W bieżącym tygodniu możemy liczyć na widoczne obniżki cen paliw również z innego powodu.

Wszystko z powodu faktu, że na światowym rynku ropy utrzymuje się wyraźna korekta zwyżek notowań z poprzednich miesięcy i jest to z biegiem czasu uwzględniane w hurtowych cenach paliw - przekazała w rozmowie z Business Insider, Urszula Cieślak z BM Reflex.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Business Insider / Wrc.net

Powiązane