ZDrogi.pl > Motorsport > Alfa Romeo ogłosiła zakontraktowanie nowego kierowcy. Koniec marzeń Roberta Kubicy?
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.06.2022 02:02

Alfa Romeo ogłosiła zakontraktowanie nowego kierowcy. Koniec marzeń Roberta Kubicy?

Getty Images
Alfa Romeo Orlen Team

Po kilku tygodniach wyczekiwania, Alfa Romeo ogłosiła zakontraktowanie nowego kierowcy. Oficjalnie do zespołu z Hinwil, dołączył Valtteri Bottas. Fin zastąpi swojego rodaka, Kimiego Raikonnena, który postanowił zakończyć swoją bogatą karierę.

Od dłuższego czasu, wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że Valtteri Bottas dołączy do Alfa Romeo Orlen Team. Jak się okazało, przypuszczenia ekspertów oraz dziennikarzy się zmaterializowały i finalnie doszło do zatrudnienia Fina przez ekipę z Hinwil.

Dotychczasowy kierowca Mercedesa podpisał wieloletni, lukratywny kontrakt.

Fin po wielu niepewnych latach w stajni Mercedesa postanowił ugruntować swoją pozycję w królowej motorsportu i do właśnie dlatego dołączył do ekipy Alfy Romeo.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Sam zainteresowany skomentował zmianę otoczenia w kilku zdaniach.

"Otwieram nowy rozdział w mojej karierze wyścigowej"- rozpoczął Bottas.

"Jestem podekscytowany dołączeniem do Alfy Romeo na kolejne lata, bo to marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać; jej reprezentowanie będzie dla mnie zaszczytem."

"Potencjał zespołu z Hinwil jest oczywisty. Cieszę się, że będę miał możliwość poprowadzenia go na przód stawki. Jestem wdzięczny za zaufanie, jakim obdarzyła mnie ekipa i nie mogę się doczekać by się za to odwdzięczyć." - podsumował Fin.

Wielu dziennikarzy zastanawia się, kto będzie nowym partnerem Bottasa w barwach Alfy Romeo. Bardzo niepewna wydaje się pozycja Antonio Giovinazziego. Według światowych mediów powiązanych z Formuła 1 głównymi kandydatami do przejęcia jego fotela są utalentowany Nyck de Vries oraz Alex Albon.

Jak wiadomo, rolę rezerwowego kierowcy pełni Robert Kubica. Przyjście Bottasa drastycznie zmniejszyło szansę Polaka na regularne występy w Formule 1.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Powiązane