ZDrogi.pl > Aktualności > USA. Śmiertelnie potrącił młodą matkę z dzieckiem, porażająca reakcja na wyrok sądu - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 18.06.2022 02:02

USA. Śmiertelnie potrącił młodą matkę z dzieckiem, porażająca reakcja na wyrok sądu - Wideo

wyscigi-uliczne-21-latek
Youtube.com ABC News

Wyścigi uliczne dzielimy na te legalne, zabezpieczone przez służby i organizowane w porozumieniu z władzami i nielegalne. W przypadku tych drugich, ich uczestnicy stwarzają ogromne zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale też innych uczestników drogi. 21-latek przez tą niebezpieczną zabawę zabił dwie osoby i zniszczył sobie życie.

Młody chłopak, Cameron Herrin brał udział w ulicznym wyścigu w 2018 roku, ale dopiero niedawno (w kwietniu 2021 roku) zakończył się jego sprawa w sądzie. W feralnym dniu, 18-latek ścigał się sportowym samochodem, który dostał od rodziców jako prezent za skończenie uczelni. Wtedy też potrącił kobietę z dzieckiem.

Wyścigi uliczne skończyły się tragedią. 21-latek poniesie poważne konsekwencje

W momencie zderzenia, auto Camerona jechało z prędkością ponad 160 km/h. Przy takiej sile uderzenia, 24-letnia kobieta i jej mała córka w wózku nie miały szans na przeżycie wypadku. Sprawa stała się w USA równie medialna, co u nas przypadek potrącenia na Sokratesa.

Na początku kwietnia, zapadł w końcu wyrok w sprawie Camerona Herrina. 21-latek został skazany wyrokiem sadu na 24 lata więzienia. Jego mina na nagraniu mówi naprawdę wiele. Widać zaskoczenie i jednocześnie przerażenie, że najlepsze lata swojego życia spędzi za kratkami.

A o wszystkim zdecydował tylko jeden błąd, ale za to jak kosztowny. Przez jego brawurę życie straciły dwie osoby i żadna kara nie przywróci ich do życia. Do tego 21-latek, który jeszcze niedawno kończył uczelnię i planował dorosłe życie, straci całą młodość, żeby odpokutować swoje przestępstwo. Z tym piętnem będzie się już zmagał do końca życia.

Wyścigi uliczne i przekraczanie dozwolonej prędkości to poważny problem

To nagranie powinno stanowić przestrogę dla fanów wyścigów ulicznych. Nawet w Polsce zdarzały się przypadki, gdy kierowcom udawało się dogadać z samorządami, lub właścicielami prywatnego terenu, żeby zorganizować bezpieczne warunki do zabawy. Tak było niegdyś w Łodzi, w porozumieniu z Automobilklubem. Z kolei w małej gminie Szczuczyn, burmistrz miasta przeorganizował zimą rynek, żeby pozwolić młodym kierowcom w wyznaczone dni, bezpiecznie poćwiczyć jazdę w poślizgu.

Reakcję 21-latka powinni obejrzeć także wszyscy "szybcy i bezpieczni". Nierzadko można spotkać się w Polsce z taką postawą kierowców, jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ogromne zagrożenie stwarza. Zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: ABC News

Powiązane