ZDrogi.pl > Aktualności > Wymusiła pierwszeństwo, doprowadzając do zderzenia. Sygnalizator uratował rowerzystę - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Wymusiła pierwszeństwo, doprowadzając do zderzenia. Sygnalizator uratował rowerzystę - Wideo

Wypadek EŁK
Ełk dla was

Sygnalizator uratował życie rowerzysty. Jedna zła decyzja mogła doprowadzić do tragedii.

Drugim, najczęściej popełnianym wykroczeniem, zaraz po nadmiernym przekraczaniu dozwolonej prędkości, jest właśnie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W samym 2019 roku doszło do 7 252 wypadków, bezpośrednio spowodowanych nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu.

Do bardzo groźnego incydentu doszło w ubiegłym roku na ulicy ul. Suwalskiej w Ełku. 59-letnia kierująca suzuki wymusiła pierwszeństwo przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadącym oplem, którego kierowca miał zielone światło.

Siła uderzenia była tak duża, że japońska osobówka dosłownie wbiła się w przydrożny sygnalizator. Tuż za nim stał niczego nieświadomy rowerzysta, który dosłownie oszukał przeznaczenie.

Mężczyzna w ostatniej chwili zeskoczył z roweru, sprawnie unikając uderzenia. To właśnie ten manewr uchronił przed bezpośrednim uderzeniem auta, ale także przed spadającym sygnalizatorem.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Co ciekawe, w zachowaniu zdrowia, rowerzyście pomógł również sygnalizator, który przyjął większość siły uderzenia.

Na szczęście w wyniku tego incydentu, nikt poważniej nie ucierpiał. 59-latka poruszająca się Suzuki została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych oraz sześcioma punktami karnymi. 

Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ polska policja bardzo ostro traktuje osoby, które łamią przepisy właśnie w ten sposób. Wbrew pozorom, mundurowi mogą bez problemu odebrać kierowcy prawo jazdy, właśnie za wymuszenie pierwszeństwa.

Poniższe nagranie, które przedstawia moment zdarzenia, pokazuje, że od tragedii dzieliły dosłownie centymetry. Rowerzysta w sprawny sposób oszukał przeznaczenie. 

Źródło: Ełk dla Was

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Powiązane