ZDrogi.pl
Wypadek EŁK

Ełk dla was

Wymusiła pierwszeństwo, doprowadzając do zderzenia. Sygnalizator uratował rowerzystę - Wideo

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Brak odpowiedniego skupienia za kierownicą może prowadzić do bardzo poważnych incydentów drogowych. Przekonała się o tym pewna 59-latka, która wymusiła pierwszeństwo przejazdu, doprowadzając do zderzenia z osobowym oplem. W zdarzeniu mógł również ucierpie

Sygnalizator uratował życie rowerzysty. Jedna zła decyzja mogła doprowadzić do tragedii.

Drugim, najczęściej popełnianym wykroczeniem, zaraz po nadmiernym przekraczaniu dozwolonej prędkości, jest właśnie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W samym 2019 roku doszło do 7 252 wypadków, bezpośrednio spowodowanych nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu.

Do bardzo groźnego incydentu doszło w ubiegłym roku na ulicy ul. Suwalskiej w Ełku. 59-letnia kierująca suzuki wymusiła pierwszeństwo przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadącym oplem, którego kierowca miał zielone światło.

Siła uderzenia była tak duża, że japońska osobówka dosłownie wbiła się w przydrożny sygnalizator. Tuż za nim stał niczego nieświadomy rowerzysta, który dosłownie oszukał przeznaczenie.

Mężczyzna w ostatniej chwili zeskoczył z roweru, sprawnie unikając uderzenia. To właśnie ten manewr uchronił przed bezpośrednim uderzeniem auta, ale także przed spadającym sygnalizatorem.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Co ciekawe, w zachowaniu zdrowia, rowerzyście pomógł również sygnalizator, który przyjął większość siły uderzenia.

Na szczęście w wyniku tego incydentu, nikt poważniej nie ucierpiał. 59-latka poruszająca się Suzuki została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych oraz sześcioma punktami karnymi. 

Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ polska policja bardzo ostro traktuje osoby, które łamią przepisy właśnie w ten sposób. Wbrew pozorom, mundurowi mogą bez problemu odebrać kierowcy prawo jazdy, właśnie za wymuszenie pierwszeństwa.

Poniższe nagranie, które przedstawia moment zdarzenia, pokazuje, że od tragedii dzieliły dosłownie centymetry. Rowerzysta w sprawny sposób oszukał przeznaczenie. 

Źródło: Ełk dla Was

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie muscle cary również powodują u mnie szybsze bicie serca. Z wykształcenia Politolog. Aktualnie studiuje zarządzanie w Sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szeroko pojętym pojęciu motoryzacji interesuje się motorsportem oraz nowoczesnymi technologiami

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca zmiażdżony przez TIR-a

Śmierć spotkała go podczas pracy. Kierowca śmieciarki został zmiażdżony przez ciężarówkę - Wideo

Czytaj więcej >
Nowe BMW serii 2 Coupe pokazane. Na rynku od 2022 roku

Nowe BMW serii 2 Coupé pokazane. Nowy model kontynuuje tradycje marki

Czytaj więcej >
Wymiana oleju praca silnika

Wykonali przezroczyste części silnika, żeby zobaczyć jak działa od środka - Wideo

Czytaj więcej >
ORLEN oferuje 8 tysięcy złotych za pracę na stacji

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa

Czytaj więcej >