ZDrogi.pl
Wypadek Nissan

Youtube

Chwile grozy na autostradzie. Wybuch opony przy 327 km/h - Wideo

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Pewien kierowca zdecydował się na rozpędzenie swojego Nissana GT-R do bardzo okazałej prędkości 327 km/h. W pewnym momencie coś jednak poszło nie tak, jak trzeba i opona w jego aucie, po prostu eksplodowała. Zarówno zachowanie zimnej krwi, jak i trzeźwa r

Wybuch opony przy 327 km/h uchwycony przez kamerkę samochodową. Kierowca Nissana GT-R zachował zimną krew. 

Nie od dziś wiadomo, że szybka, brawurowa jazda jest obarczona szczególnym ryzykiem. Wiele osób chce nie zwraca na to zbytniej uwagi i wpada w wir zabójczych prędkości, testując swoje samochody do granic możliwości.

Podczas jednego z takich testów, niemal doszło do prawdziwej tragedii. Jedna z opon wybuchła przy prędkości 327 km/h. Odpowiednia reakcja kierowcy zapobiegła niewyobrażalnej tragedii.

Najprawdopodobniej guma, była znacząco zużyta, a lata swojej świetności miała dawno za sobą. Według nas jest to jedyne logiczne wytłumaczenie. W opisie filmu można przeczytać, że opony, które były zamontowane w tym konkretnym egzemplarzu, należały do znanej firmy Dunlop, aczkolwiek nie ma to najmniejszego znaczenia.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Incydent miał miejsce na jednej z niemieckich autostrad już jakiś czas temu. Nie od dziś wiadomo, że za naszą zachodnią granicą, na niektórych odcinkach można pędzić do oporu, nie martwiąc się kompletnie o liczne ograniczenia prędkości.

W pewnym momencie doszło do eksplozji opony, która dodatkowo rozerwała przedni błotnik poczciwego GT-R. Będąc w podobnej sytuacji, wiele osób mogłoby zareagować w nerwowy, a zarazem nieprzemyślany sposób. Kierowca Nissana, zachował spokój, tym samym zapobiegając tragedii.

Mężczyzna bezpiecznie zatrzymał swój samochód, umiejętnie wytracając prędkość. W takiej sytuacji, jeden, choć najmniejszy błąd, może skutkować poważnym wypadkiem.

Bohater poniższego filmiku ma do swojej dyspozycji mocno przerobionego GT-R, oferującego aż 800 KM. Takie parametry to w głównej mierze zasługa przerobionego silnika, którego pojemność wzrosła z 3,8 l do 4,3 l.

Nowe elementy, które przyczyniły się do znaczącego zwiększenia mocy, jak i osiągów, to m.in. wał korbowy, a także nowe tłoki czy też kompletnie zmienione sprężyny zaworowe. 

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie muscle cary również powodują u mnie szybsze bicie serca. Z wykształcenia Politolog. Aktualnie studiuje zarządzanie w Sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szeroko pojętym pojęciu motoryzacji interesuje się motorsportem oraz nowoczesnymi technologiami

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca zmiażdżony przez TIR-a

Śmierć spotkała go podczas pracy. Kierowca śmieciarki został zmiażdżony przez ciężarówkę - Wideo

Czytaj więcej >
Nowe BMW serii 2 Coupe pokazane. Na rynku od 2022 roku

Nowe BMW serii 2 Coupé pokazane. Nowy model kontynuuje tradycje marki

Czytaj więcej >
Wymiana oleju praca silnika

Wykonali przezroczyste części silnika, żeby zobaczyć jak działa od środka - Wideo

Czytaj więcej >
ORLEN oferuje 8 tysięcy złotych za pracę na stacji

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa

Czytaj więcej >