ZDrogi.pl > Aktualności > Rekordowo pijany 38-latek szalał traktorem. Maszyna przygniotła 35-letniego pasażera
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Rekordowo pijany 38-latek szalał traktorem. Maszyna przygniotła 35-letniego pasażera

Wypadek Podlasie
KP PSP w Bielsku Podlaskim

Nietrzeźwy traktorzysta mógł doprowadzić do tragedii. Szalał na publicznej drodze. Miał ponad 4 promile alkoholu.

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek 29 marca w miejscowości Szernie w województwie podlaskim. Lokalni funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego traktorzystę. Jak się okazało, miał on sporo na sumieniu. 

Mężczyzna poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie doprowadził do groźnego wypadku. Prowadzony przez niego traktor w pewnym momencie zjechał z drogi i wjechał do rowu. Niestety, ale maszyna przygniotła 35-letniego pasażera.

Mundurowi wiedzieli, że sprawca znajduje się w stanie nietrzeźwości. Zdecydowali się przeprowadzić badanie za pomocą alkomatu. Wynik, który otrzymali dosłownie ich zszokował. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 4 promile alkoholu w swoim organizmie.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Pijany traktorzysta został niezwłocznie zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Poszkodowany 35-latek, który został przygnieciony przez ciągnik rolniczy, został przetransportowany do szpitala, za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu zjawili się również strażacy, którzy za pomocą wciągarki samochodowej zabezpieczyli traktor przed dalszym przemieszczaniem się. Dodatkowo wyznaczyli,  także zabezpieczyli miejsce lądowania maszyny ratunkowej.

fot. KP PSP w Bielsku Podlaskim

Jak podaje portal Bielsk.eu, w akcji ratunkowej brały udział dwa zastępy z JRG w Bielsku Podlaskim, OSP Orla, zespół ratownictwa medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz policja.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, a także rozwagi. Przypominają kierowcom, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości może być śmiertelnie niebezpieczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Bielsk.eu

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`