ZDrogi.pl > Policja

Policja

Co policja może, a czego nie? Informacje dotyczące kontroli, akcji policyjnych lub samego sprzętu. U nas znajdziesz aktualności dotyczące polskich służb.

mandat-naklejka-na-aucie
18.06.2022 02:02 Za naklejki na samochodzie możesz dostać mandat. Nie wszystkie są dozwolone

Mandat można dostać nawet za naklejki na samochodzie. Choć mamy sporą dowolność dotycząca indywidualizacji swojego auta, to jest ona pod pewnymi względami ograniczona. Policja może karać np. za wulgarne napisy.Oczywistym jest to, że dostaniemy mandat, jeśli naklejki stwarzają w jakiś sposób zagrożenie na drodze. To też zaklejanie lamp, czy umieszczenie dużego napisu na przedniej szybie to dosyć oczywiste wykroczenia i raczej niewielu kierowców takowe popełnia. Jest jednak kilka popularnych naklejek, za które można zostać ukaranym.

bmw-narkotyki-policja
19.03.2022 15:07 Policja złapała pijanego kierowcę BMW. Nie miał uprawnień i przewoził narkotyki

BMW E39 zostało zatrzymane przez policjantów z Łukowa. Funkcjonariusze otrzymali informacje o "rozbitym aucie". Okazało się, że kierowca miał sporo za uszami.W niedzielę 4 kwietnia, koło godziny 8:00, na komisariat w Łukowie (woj. lubelskie) dotarło zgłoszenie o "rozbitym BMW" na ul. 700-lecia. Na miejsce wysłano patrol.Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zauważyli BMW E39, które właśnie było wciągane na lawetę. Właściciel lawety powiedział policjantom, że kolega poprosił go o pomoc w transporcie uszkodzonego pojazdu.30-letni mieszkaniec Łukowa, którego wskazał kierowca lawety, z początku nie przyznawał się do prowadzenia auta. W końcu, pod naciskiem policjantów, opowiedział przebieg zdarzenia.Zobacz także: Policja zatrzymała ich na gorącym uczynku. Ukradli z TIR-ów ponad pół milionaMężczyzna stwierdził, że stracił panowanie nad autem i uderzył kołem w krawężnik. Z racji, że nikomu nic się nie stało, nie zgłosił zdarzenia.