ZDrogi.pl > Na drogach > Ciężarówka wjechała w drzewo. 9-letni chłopiec walczy o swoje życie
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Ciężarówka wjechała w drzewo. 9-letni chłopiec walczy o swoje życie

PSP Kartuzy
PSP Kartuzy

Chwila nieuwagi, a także nadmierna prędkość przyczyną dramatycznego incydentu na jednej z pomorskich tras. Samochód ciężarowy wypadł z drogi, po czym z impetem wbił się w drzewo. 9-letni pasażer z obrażeniami ciała trafił do lokalnego szpitala.

Brawura, nadmierna prędkość, a także jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze to jedne z czołowych przyczyn koszmarnych zdarzeń drogowych. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, należy ściągnąć nogę z gazu.

W dobitny sposób obrazuje to poniższy incydent, do którego doszło w poniedziałek 6 grudnia na jednej z pomorskich tras.

Tuż przed godziną 10.00 służby ratunkowe z powiatu kartuskiego otrzymały niepokojące zgłoszenie dotyczące wypadku w miejscowości Skrzeszewo.

Według wstępnych ustaleń miejscowej policji główną przyczyną dramatu była nadmierna prędkość.

28-letni kierujący samochodem ciężarowym, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie z impetem uderzył w drzewo.

W chwili zdarzenia w pojeździe znajdował się również 9-letni chłopiec. Z licznymi obrażeniami ciała został on przetransportowany do najbliższego szpitala za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

28-letni kierowca ciężarówki został poddany badaniu alkomatem. Okazało się, że mężczyzna w chwili wypadku był trzeźwy.

Szczegółowe okoliczności, jak i przyczyny tego strasznego zdarzenia ustalają policjanci.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: TVN24.pl