ZDrogi.pl > Na drogach > Nietypowy incydent pod Zgorzelcem. Blaty kuchenne przebiły przednią szybę
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Nietypowy incydent pod Zgorzelcem. Blaty kuchenne przebiły przednią szybę

PSP Zgorzelec
PSP Zgorzelec

O wyjątkowym szczęściu może mówić kobieta kierująca osobowym volkswagenem, który cudem uniknęła śmierci w koszmarnych okolicznościach. Przewożone przez nią blaty przemieściły się w wyniku uderzenia. Od tragedii dzieliły dosłownie centymetry.

Do niestandardowego zdarzenia doszło w piątek 10 grudnia w miejscowości Trójca pod Zgorzelcem (woj. dolnośląskie). Tuż przed południem lokalne służby ratunkowe otrzymały niepokojące zgłoszenie dotyczące zderzenia osobówki oraz samochodu ciężarowego.

Ustalono, że kierujący ciężarówką nie zachował niezbędnej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go samochodu, który kierowała 60-latka.

W wyniku mocnego uderzenia przewożone volkswagenem blaty przemieściły się tuż obok kierującej, wbijając się w deskę rozdzielczą, tym samym przebijając przednią szybę.

Kobieta może mówić o gigantycznym szczęściu. Od dramatu dzieliły dosłownie centymetry.

>

Poszkodowana doznała jedynie lekkich obrażeń ciała  i została opatrzona przez zespół ratownictwa medycznego.

Co ciekawe, 24-letni kierowca odmówił przyjęcia mandatu karnego. W związku z zaistniałą sytuacją skierowany został wniosek do lokalnego sądu.

>

Szczegółowe okoliczności, jak przyczyny tego zdarzenia będą ustalane przez funkcjonariuszy.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: PSP Zgorzelec

Powiązane