ZDrogi.pl
Spotkała na ulicy identyczne auto do swojego. Miało te same numery rejestracyjne

moto.trojmiasto.pl

Spotkała auto identyczne do swojego. Miało nawet takie same tablice

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Portal moto.trojmiasto.pl opisał sytuację, z którą spotkała się jedna z jego czytelniczek. Pani Agnieszka na jednej z gdańskich ulic natknęła się na niemal identycznie wyglądający samochód jak jej niebieski Volkswagen Polo.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego... gdyby pojazd nie miał dokładnie takich samych tablic jak jej auto.

Jak czytamy na portalu moto.trojmiasto.pl, Pani Agnieszka (czytelniczka) jechała ze swoim znajomym po jej auto do garażu. W pewnym momencie jej kolega zauważył identyczne polo, które stało zaparkowane na chodniku. Oboje zauważyli, że numery rejestracyjne były takie same, jak w pojeździe należącym do czytelniczki. Pierwsza myśl - volkswagen został skradziony i porzucony.

Polo, które zostało pozostawione na chodniku przy ul. Kaczyńskiego, miało urwaną półoś. Auto było niemal identyczne z samochodem pani Agnieszki (zgadzały się kolor i wersja nadwozia), ale różniło się licznymi szczegółami. Szybko ustalono, że pojazd nie należy do czytelniczki. Wciąż jednak nie wyjaśniono kwestii identycznych numerów rejestracyjnych.

Bójka między kierowcą passata a motocyklistą na bramkach A4

Bójka przed bramkami na A4. Kierowca Passata nie chciał wpuścić motocyklisty - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Możliwe, że auto służyło do łamania prawa

Na miejsce wezwano policję. W międzyczasie pani Agnieszka pojechała po swój samochód i przyjechała nim w miejsce, gdzie stało podejrzane polo. Chciała ułatwić w ten sposób pracę mundurowych. Przybyli na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że podejrzane auto mogło służyć, np. do kradzieży paliwa. W bagażniku znaleziono kanistry, a całe tylne siedzenie załadowane było przykrytym szmatami bagażem.

Policjanci wzięli pod uwagę również inny powód podrobienia tablic. Często obywatele innych krajów jeżdżą na „cudzych numerach”, aby uniknąć obowiązku płacenia OC i wykonywania przeglądów. Dzięki temu podczas kontroli wszystko wydaje się w porządku.

Takie osoby najczęściej kupują popularne auta, wynajdują je na mieście, a następnie kupują w Internecie „kolekcjonerskie tablice rejestracyjne”.

Spotkała na ulicy identyczne auto do swojego. Miało taką samą rejestrację

Spotkała na ulicy identyczne auto do swojego. Miało taką samą rejestrację. moto.trojmiasto.pl

Gdańska policja potwierdziła sytuację opisaną przez czytelniczkę:

- Wczoraj tuż przed godz. 22 policjanci odebrali zgłoszenie, że na jednym z parkingów na Przymorzu zgłaszająca zauważyła samochód, który ma identyczne tablice rejestracyjne jak jej Volkswagen. Zgadzały się też model samochodu oraz jego kolor. Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki zabezpieczyli samochód na policyjnym parkingu, przeprowadzili także jego oględziny. Policjanci pracują nad sprawą, ustalają właściciela zabezpieczonego samochodu oraz sprawdzają okoliczności zdarzenia - potwierdza asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy KMP w Gdańsku.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: moto.trojmiasto.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Toyota wprowadza subskrypcję na elementy wyposażenia

Aktualności

Toyota wprowadza abonamenty. Klienci będą musieli płacić latami za wyposażenie

Czytaj więcej >
18-latka zginęła w wypadku. Jechała z parą bliźniaków. Nikt nie przyznał się do prowadzenia auta/Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

Aktualności

18-letnia Angelika zginęła w wypadku. Autem jechali bliźniacy. Żaden się nie przyznał

Czytaj więcej >
Od maja 2022 r. nowy wzór dowodów rejestracyjnych

Aktualności

Od maja 2022 r. nastąpi ważna zmiana. Opublikowało nowy wzór dowodu rejestracyjnego

Czytaj więcej >
Piłkarze Legii zaatakowani przez pseudokibiców

Aktualności

Autobus Legii zaatakowany przez pseudokibiców. Ucierpieli piłkarze

Czytaj więcej >

Aktualności

Dramatyczny finał egzaminu na „prawko". Auto wpadło do rzeki

Czytaj więcej >
Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem

Aktualności

Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami. Został skazany

Czytaj więcej >