ZDrogi.pl

moto.trojmiasto.pl

Spotkała auto identyczne do swojego. Miało nawet takie same tablice

15 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Portal moto.trojmiasto.pl opisał sytuację, z którą spotkała się jedna z jego czytelniczek. Pani Agnieszka na jednej z gdańskich ulic natknęła się na niemal identycznie wyglądający samochód jak jej niebieski Volkswagen Polo.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego... gdyby pojazd nie miał dokładnie takich samych tablic jak jej auto.

Jak czytamy na portalu moto.trojmiasto.pl , Pani Agnieszka (czytelniczka) jechała ze swoim znajomym po jej auto do garażu. W pewnym momencie jej kolega zauważył identyczne polo, które stało zaparkowane na chodniku. Oboje zauważyli, że numery rejestracyjne były takie same, jak w pojeździe należącym do czytelniczki. Pierwsza myśl - volkswagen został skradziony i porzucony.

Polo, które zostało pozostawione na chodniku przy ul. Kaczyńskiego, miało urwaną półoś. Auto było niemal identyczne z samochodem pani Agnieszki (zgadzały się kolor i wersja nadwozia), ale różniło się licznymi szczegółami. Szybko ustalono, że pojazd nie należy do czytelniczki. Wciąż jednak nie wyjaśniono kwestii identycznych numerów rejestracyjnych.

Możliwe, że auto służyło do łamania prawa

Na miejsce wezwano policję. W międzyczasie pani Agnieszka pojechała po swój samochód i przyjechała nim w miejsce, gdzie stało podejrzane polo. Chciała ułatwić w ten sposób pracę mundurowych. Przybyli na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że podejrzane auto mogło służyć, np. do kradzieży paliwa. W bagażniku znaleziono kanistry, a całe tylne siedzenie załadowane było przykrytym szmatami bagażem.

Policjanci wzięli pod uwagę również inny powód podrobienia tablic. Często obywatele innych krajów jeżdżą na „cudzych numerach”, aby uniknąć obowiązku płacenia OC i wykonywania przeglądów. Dzięki temu podczas kontroli wszystko wydaje się w porządku.

Takie osoby najczęściej kupują popularne auta, wynajdują je na mieście, a następnie kupują w Internecie „kolekcjonerskie tablice rejestracyjne”.

undefined

Gdańska policja potwierdziła sytuację opisaną przez czytelniczkę:

- Wczoraj tuż przed godz. 22 policjanci odebrali zgłoszenie, że na jednym z parkingów na Przymorzu zgłaszająca zauważyła samochód, który ma identyczne tablice rejestracyjne jak jej Volkswagen . Zgadzały się też model samochodu oraz jego kolor. Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki zabezpieczyli samochód na policyjnym parkingu, przeprowadzili także jego oględziny. Policjanci pracują nad sprawą, ustalają właściciela zabezpieczonego samochodu oraz sprawdzają okoliczności zdarzenia - potwierdza asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy KMP w Gdańsku.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: moto.trojmiasto.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Aktualności

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa
Czytaj więcej >

Aktualności

Holowanie prawie skończyło się uszkodzeniem obu aut - wideo
Czytaj więcej >

Aktualności

Włoska szkoła motoryzacyjna ma się bardzo dobrze. Koncept nowego Ferrari F40 wygląda bardzo obiecująco
Czytaj więcej >

Aktualności

Znalazłeś monetę w drzwiach twojego samochodu? Uważaj, oznacza duże niebezpieczeństwo
Czytaj więcej >

Aktualności

Ministerstwo opublikowało nowe stawki za odholowanie. Opłaty obejmą też hulajnogi elektryczne
Czytaj więcej >

Aktualności

Resort Infrastruktury ujawnia plany na przyszły rok. Długo oczekiwana zmiana może wejść w życie
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]