ZDrogi.pl > Na drogach > Kuriozalne zachowanie policjantów. Ominęli pojazdy na przejściu dla pieszych
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Kuriozalne zachowanie policjantów. Ominęli pojazdy na przejściu dla pieszych

Youtube
Youtube

Zadaniem policjantów jest dawanie odpowiedniego przykładu innym uczestnikom ruchu drogowego. Niestety, ale nie wszyscy mundurowi przestrzegają obowiązujących przepisów.

Piraci drogowi to wciąż poważny problem, który od wielu lat jest obecny na polskich drogach. Niestety, ale skrajnie nieodpowiedzialna postawa może prowadzić do wielu poważnych incydentów.

Oznaką szczególnej głupoty może być omijanie bądź też wyprzedzanie tuż przed przejściem dla pieszych. To właśnie to przewinienie jest jednym z najczęściej występujących na publicznych trasach.

Może ono prowadzić do wielu poważnych wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu. Nie jest tajemnicą, że w chwili uderzenia nie są oni chronieni przez masywną karoserię, czy też liczne systemy bezpieczeństwa. Zazwyczaj potrącenie jest równoznaczne z poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią.

Równi i równiejsi?

Okazuje się, że problem z prawidłowym przestrzeganiem przepisów mają również policjanci.

Na poniższym nagraniu dokładnie widać, jak funkcjonariusze w oznakowanym samochodzie zlekceważyli pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem i kontynuowali swoją jazdę.

Warto zaznaczyć, że w momencie popełnienia wykroczenia nie znajdowali się w pojeździe uprzywilejowanym, ponieważ nie korzystali z sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej.

Jak oceniacie zachowanie mundurowych?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: NaMasce.pl