ZDrogi.pl > Na drogach > Nietrzeźwy kierowca wjechał samochodem do stawu. Oszukał policjantów
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Nietrzeźwy kierowca wjechał samochodem do stawu. Oszukał policjantów

Śląska Policja
Śląska Policja

Głupota niektórych osób, po prostu nie zna granic. Idealnie odzwierciedla to incydent, do którego doszło na terenie województwa śląskiego. Kierowca wpadł swoim autem do stawu, po czym perfidnie oszukał interweniujących mundurowych.

Do niezwykle groźnego zdarzenia doszło w niedzielę 12 grudnia na terenie gminy Gogołowa. Przed godziną 3,  policjanci z Wodzisławia Śląskiego przyjęli nietypowe zgłoszenie o mężczyźnie, który miał obrzucać kamieniami jedną z posesji.

Osoba zgłaszająca podkreśliła, że kierowca może znajdować się pod znacznym wpływem alkoholu.

We wskazane miejsce bardzo szybko wysłano policyjny patrol. Chwilę później funkcjonariusze dojeżdżając na ulicę Leśną, zauważyli pojazd, który był zatopiony w przydrożnym stawie, z którego próbował wydostać się mężczyzna.

Podczas udzielania mu pomocy stwierdził on, że wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zakończył swoją jazdę w stawie.

To, co przekazał później, dosłownie zmroziło krew w żyłach interweniujących funkcjonariuszy.

Mężczyzna poinformował, że w pojeździe znajduje się jeszcze trójka małych dzieci. 

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Jeden z policjantów wskoczył do zbiornika i, nie zważając na zagrożenie, próbował dostać się do środka pojazdu i wyciągnąć dzieci.

Jak się okazało, w zatopionym pojeździe nie było żadnych innych osób, co potwierdzili też strażacy, którzy przyjechali na miejsce.

W toku przeprowadzonych działań wyszło na jaw, że kierujący passatem nie posiada uprawnień od 2018 roku, ponieważ zostały one cofnięte decyzją sądu.

Wodzisławscy śledczy prowadzą obecnie postępowanie dotyczące kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień oraz wyjaśniają, czy mężczyzna swoim lekkomyślnym zachowaniem nie stworzył zagrożenia życia i zdrowia dla policjanta.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Śląska Policja

Tagi: Policja Mandat