ZDrogi.pl
Śląska Policja

Śląska Policja

Nietrzeźwy kierowca wjechał samochodem do stawu. Oszukał policjantów

14 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Głupota niektórych osób, po prostu nie zna granic. Idealnie odzwierciedla to incydent, do którego doszło na terenie województwa śląskiego. Kierowca wpadł swoim autem do stawu, po czym perfidnie oszukał interweniujących mundurowych.

Do niezwykle groźnego zdarzenia doszło w niedzielę 12 grudnia na terenie gminy Gogołowa. Przed godziną 3,  policjanci z Wodzisławia Śląskiego przyjęli nietypowe zgłoszenie o mężczyźnie, który miał obrzucać kamieniami jedną z posesji.

Osoba zgłaszająca podkreśliła, że kierowca może znajdować się pod znacznym wpływem alkoholu.

We wskazane miejsce bardzo szybko wysłano policyjny patrol. Chwilę później funkcjonariusze dojeżdżając na ulicę Leśną, zauważyli pojazd, który był zatopiony w przydrożnym stawie, z którego próbował wydostać się mężczyzna.

Podczas udzielania mu pomocy stwierdził on, że wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zakończył swoją jazdę w stawie.

To, co przekazał później, dosłownie zmroziło krew w żyłach interweniujących funkcjonariuszy.

Mężczyzna poinformował, że w pojeździe znajduje się jeszcze trójka małych dzieci. 

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Jeden z policjantów wskoczył do zbiornika i, nie zważając na zagrożenie, próbował dostać się do środka pojazdu i wyciągnąć dzieci.

Jak się okazało, w zatopionym pojeździe nie było żadnych innych osób, co potwierdzili też strażacy, którzy przyjechali na miejsce.

W toku przeprowadzonych działań wyszło na jaw, że kierujący passatem nie posiada uprawnień od 2018 roku, ponieważ zostały one cofnięte decyzją sądu.

Wodzisławscy śledczy prowadzą obecnie postępowanie dotyczące kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień oraz wyjaśniają, czy mężczyzna swoim lekkomyślnym zachowaniem nie stworzył zagrożenia życia i zdrowia dla policjanta.

Zdradzamy kilka ukrytych w wielu samochodach funkcji, o których mało kto ma pojęcie. Kilka z nich może uratować nam skórę.

Ukryte funkcje w Twoim samochodzie. O wielu nie masz najmniejszego pojęcia - Galeria

Zdradzamy kilka ukrytych w wielu samochodach funkcji, o których mało kto ma pojęcie. Kilka z nich może uratować nam skórę.

Zobacz galerię >

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Śląska PolicjaPiotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie muscle cary również powodują u mnie szybsze bicie serca. Z wykształcenia Politolog. Aktualnie studiuje zarządzanie w Sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szeroko pojętym pojęciu motoryzacji interesuje się motorsportem oraz nowoczesnymi technologiami

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >