ZDrogi.pl > Na drogach > Był tak pijany, że zasnął w samochodzie. Chwilę wcześniej zdemolował rondo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Był tak pijany, że zasnął w samochodzie. Chwilę wcześniej zdemolował rondo

Policja

Świadkami nietypowej interwencji byli funkcjonariusze z Łęcznej, którzy na jednym z przystanków autobusowych zastali mężczyznę śpiącego za kierownicą. Jak się okazało, był kompletnie pijany.

Do tego nietypowego zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek, kiedy to łęczyńscy policjanci zostali poinformowani o tym, że na jednym z przystanków stoi zaparkowany samochód, którego silnik był włączony.

Mundurowi niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali zaparkowany pojazd. Co ciekawe, za kierownicą osobówki znajdował się śpiący mężczyzna. Funkcjonariusze postanowili przerwać jego drzemkę.

Okazało się, że właścicielem hyundaia jest 42-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci zdecydowali się zbadać stan jego trzeźwości.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący jest kompletnie pijany. W jego organizmie znajdowały się ponad 2 promile alkoholu.

Chwilę później okazało się, że jego auto ma między innymi pękniętą szybę, uszkodzone opony oraz brakuje tablicy rejestracyjnej.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna najpierw przejechał przez środek jednego z łęczyńskich rond, uszkadzając znak drogowy a następnie swoje auto zaparkował na przystanku autobusowym gdzie zasnął.

Ich przypuszczenia się potwierdziły, gdy na rondzie znaleźli tablicę rejestracyjną należącą do auta 42-latka. 

Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Usłyszy  zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Nie od dziś wiadomo, że konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu są bardzo poważne. Mowa o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15.

Dodatkowo kierujący musi się liczyć z opłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł.

Warto podkreślić, że jazda na podwójnym gazie jest zagrożona karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: KPP Łęczna