ZDrogi.pl
Policja

Policja Mazowiecka

Będąc na podwójnym gazie niemal zderzył się z radiowozem. Wypił 6 litrów piwa.

26 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 8 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Granice głupoty przekroczył pewien 23-latek z województwa mazowieckiego, który w przypadkowy sposób padł w ręce mundurowych. Jechał volkswagenem pod prąd i o mało nie zderzył się z radiowozem. Jak się okazało był kompletnie pijany.

Nietrzeźwi kierujący to poważny problem polskich tras. Niestety, ale pomimo wielu kampanii społecznych, a także zaostrzenia przepisów, amatorów jazdy pod wpływem procentów nie brakuje.

Idealnie ukazuje to incydent, do którego doszło  w czwartek o godzinie 4 rano w Wyszkowie u zbiegu ulicy Białostockiej i Mazowieckiej. 

Świadkami kuriozalnej, a zarazem niebezpiecznej sytuacji byli miejscowi funkcjonariusze, którzy jechali na interwencję domową.

W pewnym momencie zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca jechał pod prąd slalomem, niemal doprowadzając do zderzenia z radiowozem.

Mundurowi postanowili działać szybko i zdecydowanie, widząc, że kierowca stwarza poważne zagrożenie w ruchu drogowym.

Zatrzymali podejrzany samochód, a gdy podeszli do drzwi, od razu wyczuli mocną woń alkoholu. Jak się później okazało, 23-letni mieszkaniec Wyszkowa był kompletnie pijany.

Zatrzymany kierowca nie krył zdziwienia i oburzenia, że jego jazda została przerwana. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 23-latka ponad 2,5 promila alkoholu. Z relacji pijanego kierowcy wynikało, że wieczorem wypił 6 litrów piwa - przekazał kom. Damian Wroczyński oficer prasowy KPP w Wyszkowie.

Jak się okazało, to był początek kłopotów bezmyślnego kierowcy. W toku przeprowadzonych działań wyszło na jaw, że prawo jazdy 23-latka już wcześniej zostało zatrzymane, a co gorsze posiada on sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Wiadomo, że za popełnione przestępstwa drogowe grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwa kara finansowa nie niższa niż 10 tys. złotych.

Ukryte funkcje w Twoim samochodzie. O wielu nie masz najmniejszego pojęcia - Galeria

Slajd 1 z 9

Photo by Ambitious Creative Co.  - Rick Barrett

1. Strzałka przy piktogramie dystrybutora wskazuje, po której stronie znajduje się wlew paliwa

W naszym aucie doskonale wiemy, z której strony dystrybutora należy podjechać, aby spokojnie zatankować. Gdy jedziemy pożyczonym autem warto sprawdzić na zegarach, z której strony znajduje się wlew. Rozpoznamy to po strzałce, która jasno nam to wskaże.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Policja Mazowiecka
Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >