ZDrogi.pl > Na drogach > Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Policja.pl
Policja.pl

Do niestandardowej sytuacji na jednym ze skrzyżowań w Kaliszu (woj. wielkopolskie). Pewien kierowca audi zasnął na samym środku ruchliwego skrzyżowania. Gdy policjanci zajrzeli do środka, dosłownie zaniemówili.

Do niezwykle nietypowego zdarzenia doszło w czwartkową noc na terenie Kalisza. Miejscowi mundurowi otrzymali nietypowe zgłoszenie dotyczące kierowcy audi, który zatrzymał swój pojazd na środku skrzyżowania, po czym zasnął.

Policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Jak się okazało, zastali osobówkę stojącą na samym środku drogi.

Co ciekawe, interweniujący funkcjonariusze nie mogli dobudzić kierowcy. Na szczęście chwilę później auto udało się otworzyć zapasowym kluczykiem, który na miejsce zdarzenia przywiózł jeden z członków rodziny 46-letniego kierowcy audi.

Tuż po otwarciu samochodu policjanci uświadomili sobie, że mężczyzna znajdujący się za kierownicą był kompletnie pijany. Ostatecznie kierowcę udało się obudzić i przeprowadzić badanie stanu trzeźwości. 

Jak się okazało w jego organizmie znajdowały się aż 2 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierujący stracił swoje prawo jazdy. Za swoje bezmyślne zachowanie odpowie przed sądem.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Policja Wielkopolska