ZDrogi.pl > Na drogach > Zostawiła trójkę dzieci w uruchomionym samochodzie. Mogło dojść do tragedii
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Zostawiła trójkę dzieci w uruchomionym samochodzie. Mogło dojść do tragedii

Policja
Policja

Świadkiem niezwykle niebezpiecznej sytuacji był pewien mieszkaniec Oświęcimia. Gdy zajrzał do jednego z zaparkowanych samochodów, dosłownie zamarł. Od razu wezwał lokalną policję.

Do niestandardowego, a zarazem groźnego incydentu doszło w minioną sobotę 11 grudnia na jednym z parkingów w Oświęcimiu (woj. małopolskie).

Tuż po południu 34-letni mieszkaniec miasta zauważył, że jeden z zaparkowanych samochodów ma uruchomiony silnik. Mężczyzna podszedł do Opla Vectry, by sprawdzić, dlaczego kierujący nie zdecydował się na jego wyłączenie.

Gdy zajrzał do środka, zamarł. Od razu chwycił za telefon i wezwał policję.

W środku znajdowało się troje małych dzieci. bez opieki dorosłego.

Najmłodsze z dzieci, leżące w nosidełku płakało, a starsze kilkuletnie dzieci je uspokajały. W związku z tym mieszkaniec Oświęcimia zadzwonił pod numer alarmowy 112 - przekazała małopolska policja.

Na miejsce zadysponowano policyjny patrol. W tym samym momencie do pojazdu podeszła właścicielka pojazdu. Jak się okazało, była nią 29-letnia mieszkanka Oświęcimia.

Kobieta wyjaśniła, że pozostawiła swoje dzieci wyłącznie na krótką chwilę.

Na ogromne podziękowanie zasługuje mieszkaniec Oświęcimia, sam będący ojcem dwójki małych dzieci. 34-latek zdawał sobie sprawę z tego, że dzieci przez przypadek lub dla zabawy mogą przesunąć lewarek zmiany biegów, w wyniku czego samochód ruszy i uderzy w sklepową witrynę lub inne samochody - podsumowali mundurowi.

W tej sytuacji warto podkreślić, że oddalanie się od samochodu z włączonym silnikiem jest wykroczeniem.

Z kolei narażanie na utratę życia lub zdrowia dziecka jest przestępstwem za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Policja Małopolska

Powiązane