ZDrogi.pl > Mandat

Mandat

Jest to kara za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, bądź rzeczy z nim związanych. Jeżeli interesujesz się motoryzacją odwiedź stronę zdrogi.pl

samochód
16.08.2023 20:02 Podróż wakacyjna samochodem – o czym pamiętać?

Czy warto pojechać na wakacje samochodem? Jak najbardziej! Ten sposób podróży pozwala odkrywać nowe miejsca oraz cieszyć się swobodą i komfortem podczas przemieszczania się po różnych krajach. Przed wyruszeniem w drogę należy jednak odpowiednio się do tego przygotować. O czym pamiętać przed podróżą?

Kierowca seata znacznie przekroczył prędkość na trasie S7
19.03.2022 15:07 236 km/h na krajowej "siódemce". Radiowóz ledwo nadążył - Wideo

Niemal 240 km/h gnał kierowca auta marki Seat drogą ekspresową S7. Mężczyzna z powiatu kieleckiego zatrzymali policjanci ze Skarżyska-Kamiennej. 24-latek słono zapłacił za niepotrzebny pośpiech.Informację o haniebnym wyczynie kierowcy podała we wtorek, 6 kwietnia, świętokrzyska policja.„24-latek z powiatu kieleckiego, jadąc Seatem Leonem, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 110 km/h. W sobotę tuż przed godziną 19 mknął krajową +siódemką+ 236 km/h. Policjanci z wydziału ruchu drogowego skarżyskiej komendy ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi" - powiedział oficer prasowy skarżyskiej policji Jarosław Gwóźdź. Do zatrzymania doszło w Suchedniowie.Przypominamy, że w Polsce na drogach ekspresowych obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h.`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalejOczywiście prędkość kierowcy jest jedynie prędkością orientacyjną w odniesieniu do radiowozu, który dokonywał pomiaru. 236 km/h jechali policjanci, którzy mierzyli prędkość seata za pomocą wideorejestratora. Pomiaru dokonano z bardzo dużej odległości, około 150-200 metrów, przy 21-krotnym powiększeniu.

Przedsiębiorca cofnął licznik cztery dni bo badaniu technicznym
19.03.2022 15:07 Cztery dni po przeglądzie z licznika zniknęło 36 tys. kilometrów

Funkcjonariusze ITD musieli być mocno zaskoczeni, gdy podczas kontroli ciężarówki sprawdzali jej aktualny przebieg. 30 marca na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Twardowa Inspektorzy ITD sprawdzali pojazd ciężarowy, który raptem cztery dni wcześniej był na przeglądzie technicznym.

Policja Śląska
19.03.2022 15:07 Nietrzeźwa matka wiozła swoją córeczkę. Wstrząsające ustalenia mundurowych

Kompletną nieodpowiedzialnością popisała się pewna 32-letnia kobieta, która będą pod wpływem alkoholu wsiadła za kierownicę swojego auta. Policjanci byli w szoku, gdy zajrzeli do wnętrza jej auta. Niestety, ale nietrzeźwi zmotoryzowani to wciąż bardzo poważny problem, który od lat występuje na polskich trasach. Niestety, ale ich skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie może prowadzić do wielu kuriozalnych zdarzeń drogowych. Do niestandardowego incydentu doszło kilka dni temu na terenie Częstochowy. Tamtejsi policjanci otrzymali niepokojące zgłoszenie z którego wynikało, że pijana kobieta z małym dzieckiem chce odjechać samochodem. Policjanci bardzo szybko przybyli we wskazane miejsce, gdzie zastali wyżej wspomnianą kierującą oraz świadka zdarzenia, który poinformował służby o zaistniałej sytuacji. 32-letnia kobieta była kompletnie pijana. Badanie alkomatem, które zostało przeprowadzone na miejscu zdarzenia, wykazało prawie 3 promile w jej organizmie. Jak się okazało, nie był to koniec problemów nieodpowiedzialnej kobiety. W toku przeprowadzonych działań wyszło na jaw, że jest ona poszukiwana do obycia kary pozbawienia wolności.