ZDrogi.pl > Aktualności > 236 km/h na krajowej "siódemce". Radiowóz ledwo nadążył - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:07

236 km/h na krajowej "siódemce". Radiowóz ledwo nadążył - Wideo

Kierowca seata znacznie przekroczył prędkość na trasie S7
Materiały Policyjne

Niemal 240 km/h gnał kierowca auta marki Seat drogą ekspresową S7. Mężczyzna z powiatu kieleckiego zatrzymali policjanci ze Skarżyska-Kamiennej. 24-latek słono zapłacił za niepotrzebny pośpiech.

Informację o haniebnym wyczynie kierowcy podała we wtorek, 6 kwietnia, świętokrzyska policja.

24-latek z powiatu kieleckiego, jadąc Seatem Leonem, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 110 km/h. W sobotę tuż przed godziną 19 mknął krajową +siódemką+ 236 km/h. Policjanci z wydziału ruchu drogowego skarżyskiej komendy ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi" - powiedział oficer prasowy skarżyskiej policji Jarosław Gwóźdź. Do zatrzymania doszło w Suchedniowie.

Przypominamy, że w Polsce na drogach ekspresowych obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Oczywiście prędkość kierowcy jest jedynie prędkością orientacyjną w odniesieniu do radiowozu, który dokonywał pomiaru. 236 km/h jechali policjanci, którzy mierzyli prędkość seata za pomocą wideorejestratora. Pomiaru dokonano z bardzo dużej odległości, około 150-200 metrów, przy 21-krotnym powiększeniu.

Kierowca Seata znacznie przekroczył prędkość - policjanci nie mają wątpliwości

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Źródło: Świętokrzyska Policja