ZDrogi.pl > Na drogach > Nietrzeźwa matka wiozła swoją córeczkę. Wstrząsające ustalenia mundurowych
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Nietrzeźwa matka wiozła swoją córeczkę. Wstrząsające ustalenia mundurowych

Policja Śląska
Śląska Policja

Kompletną nieodpowiedzialnością popisała się pewna 32-letnia kobieta, która będą pod wpływem alkoholu wsiadła za kierownicę swojego auta. Policjanci byli w szoku, gdy zajrzeli do wnętrza jej auta.

Niestety, ale nietrzeźwi zmotoryzowani to wciąż bardzo poważny problem, który od lat występuje na polskich trasach. Niestety, ale ich skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie może prowadzić do wielu kuriozalnych zdarzeń drogowych.

Do niestandardowego incydentu doszło kilka dni temu na terenie Częstochowy. Tamtejsi policjanci otrzymali niepokojące zgłoszenie z którego wynikało, że pijana kobieta z małym dzieckiem chce odjechać samochodem.

Policjanci bardzo szybko przybyli we wskazane miejsce, gdzie zastali wyżej wspomnianą kierującą oraz świadka zdarzenia, który poinformował służby o zaistniałej sytuacji.

32-letnia kobieta była kompletnie pijana. Badanie alkomatem, które zostało przeprowadzone na miejscu zdarzenia, wykazało prawie 3 promile w jej organizmie. Jak się okazało, nie był to koniec problemów nieodpowiedzialnej kobiety.

W toku przeprowadzonych działań wyszło na jaw, że jest ona poszukiwana do obycia kary pozbawienia wolności.

Interweniujący policjanci zajrzeli do wnętrza auta, dokonując szokującego odkrycia.

- Siedzące na tylnej kanapie dziecko było ubrane nieadekwatnie do panującej na zewnątrz minusowej temperatury – bez kurtki, czapki i butów, a jedynie w cienkim sweterku i spodenkach - przekazała policja.

Bezmyślna kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy. Jej dziecko zostało przekazane ekipie medycznej i trafiło do szpitala, gdzie przeszło niezbędne badania.

1,5-roczna dziewczynka decyzją sądu rodzinnego została przekazana pod opiekę babci.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego kryminalni z ustalili, że 32-letnia mieszkanka Częstochowy przyjechała już w takim stanie do centrum miasta, dlatego usłyszała zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i narażenia swojej córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia.

Za popełnione czyny otrzymała surową grzywnę, straciła swoje prawo jazdy, a także grozi jej aż do 5 lat pozbawienia wolności.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Śląska Policja

Powiązane