ZDrogi.pl > Aktualności > Cztery dni po przeglądzie z licznika zniknęło 36 tys. kilometrów
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:07

Cztery dni po przeglądzie z licznika zniknęło 36 tys. kilometrów

Przedsiębiorca cofnął licznik cztery dni bo badaniu technicznym
GITD

Funkcjonariusze ITD musieli być mocno zaskoczeni, gdy podczas kontroli ciężarówki sprawdzali jej aktualny przebieg. 30 marca na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Twardowa Inspektorzy ITD sprawdzali pojazd ciężarowy, który raptem cztery dni wcześniej był na przeglądzie technicznym.

Ingerowanie we wskazania licznika od 1 stycznia 2020 roku jest przestępstwem

Stacja kontroli wszystkie wpisała aktualny przebieg pojazdu do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Raptem cztery dni później to samo auto zostało skontrolowane przez funkcjonariuszy ITD z Kędzierzyna-Koźla.

Nagle przebieg okazał się o 36 tys. niższy. Właściciel auta nie czekał z „korektą” licznika - zrobił to od razu po przeglądzie.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Przedsiębiorca może mieć poważne problemy

Sprawą wyjaśnienia nieścisłości we wskazaniu drogomierza zajmą się policjanci z Prudnika.

Samochód ciężarowy należał do polskiego przedsiębiorcy, który realizował transport drogowy rzeczy. W najbliższym czasie może mieć kłopoty - ingerowanie we wskazania licznika jest przestępstwem, które od 1 stycznia 2020 r. zgodnie z art.306a Kodeksu Karnego może grozić pozbawieniem wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Jeśli policjanci udowodnią, że licznik został "przekręcony", przedsiębiorca będzie musiał liczyć się z konsekwencjami.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Źródło: se.pl

Powiązane