ZDrogi.pl > Na drogach > Pijany ksiądz spowodował wypadek po alkoholu. Jest terapeutą uzależnień
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.06.2022 02:02

Pijany ksiądz spowodował wypadek po alkoholu. Jest terapeutą uzależnień

Pijany ksiądz doprowadził do wypadku. Jest terapeutą uzależnień
Materiały Policyjne

50-letni ksiądz Paweł, duchowny z Włocławka, który pracuje na co dzień jako terapeuta uzależnień, spowodował wypadek. Duchowny miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna przyznał w rozmowie z portalem Super Express - Jestem alkoholikiem i terapeutą. Złamałem wszystkie zasady wymagane, by zachować trzeźwość. Chorowałem przez dwa tygodnie i na koniec zacząłem leczyć się alkoholem.

Policjanci z Włocławka poinformowali, że do zdarzenia doszło 10 listopada około godz. 19 na terenie gminy Brześć Kujawski. Doszło tam do dachowania pojazdu - na miejscu okazało się, że kierujący nim 50-latek, nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków.

W trakcie interwencji policjanci postanowili zbadać trzeźwość kierowcy alkomatem - badanie wykazało, że miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przekazali, że w sprawie prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania wypadku drogowego prowadzone jest postępowanie.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Do księdza dotarł portal se.pl. Duchowny skomentował sprawę

Jak ustalił portal „Super Express”, samochodem kierował ksiądz Paweł - diecezjalny duszpasterz trzeźwości, który prowadził zajęcia terapeutyczne w poradni leczenia uzależnień.

W rozmowie z portalem ksiądz przyznał - Jestem alkoholikiem i terapeutą. Złamałem wszystkie zasady, by zachować trzeźwość. Chorowałem przez dwa tygodnie i na koniec zacząłem leczyć się alkoholem. Jestem na etapie szukania ośrodka. Ksiądz i policjant to osoby zaufania publicznego.

Ksiądz przyznał też, że po wypadku ma złamany kręgosłup. Cieszy się jednak, że nikogo nie zabił.

Mam złamany kręgosłup. Nie jestem jednak sparaliżowany - powiedział.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: se.pl

Tagi: Wypadek Mandat