ZDrogi.pl > Na drogach > Zwrócił rowerzyście uwagę, więc ten wygiął mu lusterko. Spotkali się na światłach - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:07

Zwrócił rowerzyście uwagę, więc ten wygiął mu lusterko. Spotkali się na światłach - Wideo

Konflikt rowerzysty z kierowcą. Cykliści często mają przepisy głęboko w nosie
YouTube: STOP CHAM

Niestety, co dowodzi dzisiejsze nagranie, wielu rowerzystów ma w poważaniu przepisy ruchu drogowego. Często wychodzą z założenia, że ich własna wygoda jest ważniejsza niż ustalone zasady i poruszają się jezdnią, pomimo obecności ścieżki rowerowej.

Nagranie, które pojawiło się ostatnio w sieci, to kolejny dowód na to, że z wieloma „cyklistami” ciężko żyć w zgodzie. Co gorsza, zwrócenie im uwagi skutkuje tylko eskalacją konfliktu.

Na nagraniu widzimy rowerzystę, który porusza się ulicą, choć z lewej strony miał ścieżkę rowerową. Wolno jadący jednoślad korkował ruch i utrudniał życie kierowców. Jeden z nich, autor nagrania, postanowił wyprzedzić rowerzystę i zwrócić mu uwagę. Oczywiście nie spotkało się to ze zrozumieniem samego cyklisty.

Kierowca zwolnił i otworzył szybę, aby powiedzieć rowerzyście, że tuż obok znajduje się droga dla rowerów.

Kawałek dalej znowu spotkali się na światłach i kierujący jednośladem „grzecznie” zakomunikował kierowcy, że droga rowerowa jest pokryta śniegiem, a następnie wygiął lewe lusterko w aucie i odjechał. Nie oddalił się jednak za bardzo, gdyż zaczekał na kierowcę na chodniku, aby wyjechać mu tuż przed maskę na czerwonym świetle.

Rowerzysta, jak zwykle w takich wypadkach, czy się bezkranie... ale niespodziewanie panowie ponownie się spotkali na osiedlowym parkingu. Kierowca wysiadł rozmówić się z rowerzystą, ale ten na jego widok uciekł.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: motocaina.pl