ZDrogi.pl

YouTube: STOP CHAM

Zwrócił rowerzyście uwagę, więc ten wygiął mu lusterko. Spotkali się na światłach - Wideo

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Niestety, co dowodzi dzisiejsze nagranie, wielu rowerzystów ma w poważaniu przepisy ruchu drogowego. Często wychodzą z założenia, że ich własna wygoda jest ważniejsza niż ustalone zasady i poruszają się jezdnią, pomimo obecności ścieżki rowerowej.

Nagranie, które pojawiło się ostatnio w sieci, to kolejny dowód na to, że z wieloma „cyklistami” ciężko żyć w zgodzie. Co gorsza, zwrócenie im uwagi skutkuje tylko eskalacją konfliktu.

Na nagraniu widzimy rowerzystę, który porusza się ulicą, choć z lewej strony miał ścieżkę rowerową. Wolno jadący jednoślad korkował ruch i utrudniał życie kierowców. Jeden z nich, autor nagrania, postanowił wyprzedzić rowerzystę i zwrócić mu uwagę. Oczywiście nie spotkało się to ze zrozumieniem samego cyklisty.

Kierowca zwolnił i otworzył szybę, aby powiedzieć rowerzyście, że tuż obok znajduje się droga dla rowerów.

Kawałek dalej znowu spotkali się na światłach i kierujący jednośladem „grzecznie” zakomunikował kierowcy, że droga rowerowa jest pokryta śniegiem, a następnie wygiął lewe lusterko w aucie i odjechał. Nie oddalił się jednak za bardzo, gdyż zaczekał na kierowcę na chodniku, aby wyjechać mu tuż przed maskę na czerwonym świetle.

Rowerzysta, jak zwykle w takich wypadkach, czy się bezkranie... ale niespodziewanie panowie ponownie się spotkali na osiedlowym parkingu. Kierowca wysiadł rozmówić się z rowerzystą, ale ten na jego widok uciekł.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: motocaina.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Na drogach

Pędził BMW ponad 150 km/h. Chwilę później samochód odjechał na lawecie, a on stracił prawko
Czytaj więcej >

Na drogach

Na prostej drodze wpadł w poślizg Ferrari. Rozbił auto za milion złotych - Wideo
Czytaj więcej >

Na drogach

Osobówka była ciągnięta pod naczepą TIR-a. 19-latka miała sporego pecha
Czytaj więcej >

Na drogach

Samochody za niemal 5 milionów zostały zmiażdżone przez koparkę - Wideo
Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na S8. Policja zatrzymała sprawców. Mężczyźni byli nietrzeźwi
Czytaj więcej >

Na drogach

Poznaliśmy przyczynę śmierci 19-latki. Prokuratura podała wyniki sekcji.
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]