ZDrogi.pl

Lietuvos.policija

Policja ukarała kierowcę Golfa. Zamontował w nich koła z traktora - Wideo

19 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

W zeszłym tygodniu litewska policja opublikowała zdjęcia przedstawiające zatrzymany przez funkcjonariuszy nietypowy pojazd. Był to Golf trzeciej generacji, który poruszał się na kołach z ciągnika rolniczego.

Za kierownicą siedział popularny w kraju youtuber - Norbertas Daunoravičius-Norbe. Mężczyzna stracił prawo jazdy . Tłumaczył służbom, że jechał powoli, a pojazd nie jest niebezpieczny i nie zgadza się z karą.

Mężczyzna planował nagrać kolejny filmik i w tym celu przygotował nietypowy pojazd. Na testy zdecydował się zabrać go na... miejskie ulice. Droga tuż obok jego warsztatu, jego zdaniem, była najlepszym miejscem do wypróbowania nowego pojazdu.

Kierowca golfa twierdzi, że "test" przeprowadzany był w bezpiecznych warunkach

Przejechaliśmy około trzech kilometrów w pobliżu mojego warsztatu przy alei Savanorių. To nie pierwszy raz, kiedy stworzyliśmy samochód i chcieliśmy go wypróbować. W tym miejscu nie ma dużego ruchu, żadnych osób postronnych, nie spowodowaliśmy żadnych niebezpiecznych sytuacji" - zapewnia.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Norbe podkreśla, że ​​nie wyjechałby na ulicę niebezpiecznym samochodem.

Przede wszystkim nasza jazda, jak pisze sama policja, nie stanowiła zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie było żadnego zagrożenia dla zdrowia ani życia. Jechaliśmy bardzo spokojnie i ostrożnie” - dodaje YouTuber.

Mężczyzna zdradził, że liczył się z ewentualnym mandatem, ale nie odebraniem uprawnień. Obiecał również znaleźć specjalne na przyszłość miejsce, w którym będzie można przetestować tego typu samochody w bezpiecznych warunkach. Skarży się jednak przy tym, że na Litwie nie ma zbyt wielu miejsc, w których można „poszaleć". Brzmi to, jak standardowa wymówka polskiego kierowcy, który został zatrzymany za kręcenie „bączkow” na rondzie.

Cała moja praca związana jest z jazdą, więc zabranie uprawnień zrujnowałaby mi plany na cały rok, różne umowy z partnerami, oraz musiałbym zrezygnować z udziału w zawodach, w których wymagane jest prawo jazdy” - dodaje YouTuber.

Kierowca Golfa z kołami maszyny rolniczej został ukarany grzywną w wysokości 225 euro oraz utracił prawo jazdy na 12 miesięcy.

Wideo przedstawiające nietypowy pojazd publikujemy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: 15min.lt

Tagi:

Podobne artykuły

Aktualności

Holowanie prawie skończyło się uszkodzeniem obu aut - wideo
Czytaj więcej >

Aktualności

Włoska szkoła motoryzacyjna ma się bardzo dobrze. Koncept nowego Ferrari F40 wygląda bardzo obiecująco
Czytaj więcej >

Aktualności

Znalazłeś monetę w drzwiach twojego samochodu? Uważaj, oznacza duże niebezpieczeństwo
Czytaj więcej >

Aktualności

Ministerstwo opublikowało nowe stawki za odholowanie. Opłaty obejmą też hulajnogi elektryczne
Czytaj więcej >

Aktualności

Resort Infrastruktury ujawnia plany na przyszły rok. Długo oczekiwana zmiana może wejść w życie
Czytaj więcej >

Aktualności

USA. Śmiertelnie potrącił młodą matkę z dzieckiem, porażająca reakcja na wyrok sądu - Wideo
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]