ZDrogi.pl > Na drogach > Stracił prawo jazdy w ekspresowym tempie. Kierowca wypadł z drogi i uderzył w drzewo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Stracił prawo jazdy w ekspresowym tempie. Kierowca wypadł z drogi i uderzył w drzewo

Policja Warmińsko-Mazurska
Policja Warmińsko-Mazurska

Brak koncentracji, a także nadmierna prędkość były bezpośrednimi przyczynami dramatycznego incydentu na jednej z tras województwa warmińsko-mazurskiego. Samochód wypadł z drogi, po czym uderzył w drzewo. Kierowca miał prawo jazdy zaledwie od miesiąca.

Nawet najmniejsza chwila nieuwagi za kółkiem może mieć fatalne konsekwencje. Na własnej skórze przekonał się o tym pewien młody kierujący, którego zachowanie doprowadziło do bardzo groźnego wypadku.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w miniony czwartek 9 grudnia około godziny 22:30 w okolicy miejscowości Chrzanowo poza obszarem zabudowanym. 

18-letni kierowca osobowego volkswagena po wyjechaniu z łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem. Niestety, ale jego auto zjechało na drugą stronę jezdni, po czym dachując, uderzyło w przydrożne drzewo i ogrodzenie.

W chwili zdarzenia we wnętrzu pojazdu znajdował się również 24-letni pasażer, który z obrażeniami ciała został przewieziony do lokalnej placówki medycznej.

 Zarówno kierowca i dwóch pozostałych pasażerów nie wymagali hospitalizacji. Badanie alkomatem wykazało, że 18-letni kierujący był trzeźwy.

>

Co ciekawe, młody mężczyzna miał prawo jazdy zaledwie od miesiąca. Tuż po zdarzeniu policjanci zatrzymali mu ten dokument.

Lokalni mundurowi ustalają szczegółowe okoliczności tego dramatycznego incydentu.

Apelują również do wszystkich zmotoryzowanych o zachowanie szczególnej ostrożności za kółkiem.

Policjanci podkreślają, że młodzi kierowcy muszą do swoich umiejętności podchodzić z pokorą i dystansem. Doświadczenie i pewność w prowadzeniu pojazdu zdobywa się po wielu latach poruszania się po drogach. Prawo jazdy to przywilej wiążący się z ogromną odpowiedzialnością za siebie oraz innych uczestników ruchu.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

Powiązane