ZDrogi.pl > Na drogach > Bezmyślny manewr kierowcy zawodowego. Mógł doprowadzić do tragedii
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Bezmyślny manewr kierowcy zawodowego. Mógł doprowadzić do tragedii

Youtube
Youtube

Bezmyślność niektórych zmotoryzowanych jest porażająca. Idealnie pokazuje to poniższa sytuacja, która została zarejestrowana wieczorową porą na jednej z polskich dróg. Ten kierowca zawodowy się nie popisał.

Niestety, ale brak wyobraźni za kółkiem to powszechne zjawisko, które występuje na polskich drogach. Niektórzy zmotoryzowani w ogóle nie powinni wsiadać za kółko, ponieważ stwarzają realne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

Idealnie obrazuje to poniższy incydent, który został zarejestrowany przed kilkoma dniami na jednej z rodzimych dróg. Niecierpliwy kierowca zawodowy zdecydował się na bezmyślny manewr, który mógł mieć fatalne konsekwencje.

Do realizacji swojego planu wybrał najgorsze z możliwych miejsc. Popis jego brawury został zarejestrowany przez innego kierowcę, który poruszał się tuż za nim.

Kierujący zignorował fakt ograniczonej widoczności i pomimo wieczorowej pory zdecydował się na finalizację manewru.

Nie przekonały go również linia ciągła, a także strefa wyłączoną z ruchu. Postanowił wyprzedzać po przeciwnej stronie wysepek. Takie zachowanie śmiało, można określić mianem pirackiego.

Manewr wykonany na nieoświetlonej drodze, zakręcie, a także skrzyżowaniu świadczą niekorzystnie o rzekomym profesjonalizmie kierującego wielotonowym zestawem.

Warto podkreślić, że w sytuacji, gdyby z przeciwnej strony nadjeżdżał inny pojazd, sytuacja mogłaby zakończyć się w fatalny sposób.

W tym przypadku surowy mandat oraz odebranie prawa jazdy to adekwatna kara. Pirat w czystej postaci.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube