ZDrogi.pl > Na drogach > Dramat podczas kuligu. Ciągnik zderzył się z samochodem osobowym
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Dramat podczas kuligu. Ciągnik zderzył się z samochodem osobowym

Shutterstock
Shutterstock

Chwila nieuwagi doprowadziła do poważnego incydentu w czasie kuligu. Doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem osobowym. Kobieta oraz małe dziecko trafili do szpitala.

Fatalny finał kuligu, do którego doszło w minioną sobotę 10 grudnia w miejscowości Janów w województwie łódzkim. Jego uczestnicy ucierpieli w wyniku zderzenia z samochodem osobowym.

Miejscowi funkcjonariusze ustalili, że 32-letni kierujący ciągnikiem rolniczym jadąc drogą publiczną w miejscowości Janów w gminie Bedlno, ciągnął za swoim pojazdem dwie pary sanek, na których położone były drewniane palety.

Niestety, ale w trakcie wykonywania manewru wymijania, kierujący zderzył się z samochodem osobowym marki audi, nadjeżdżającym z przeciwnej strony.

W wyniku zdarzenia 6-letnie dziecko i 37-letnia kobieta zostali przetransportowani do najbliższej placówki medycznej. Wiadomo, że ich życie nie jest zagrożone.

Kierowca ciągnika za nieodpowiedzialne zachowanie stracił swoje prawo jazdy. W toku przeprowadzonych działań wyszło na jaw, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Polska policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego na drogach publicznych obowiązuje kategoryczny zakaz ciągnięcia za pojazdem osób między innymi na sankach.

Wynika z tego, że kulig za samochodem czy innym pojazdem mechanicznym jest niedozwolony, a jego organizacja jest wykroczeniem, za które kierowca może zostać ukarany mandatem do 500 zł i 5 punktami karnymi.

Z kolei, jeśli w trakcie kuligu za samochodem dojdzie do wypadku, którego skutkiem będzie ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, sprawcy grozi kara do 8 lat więzienia.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Policja Łódzka