ZDrogi.pl > Motoryzacyjne Ciekawostki

Motoryzacyjne Ciekawostki

Interesują Cię ciekawostki motoryzacyjne, którymi możesz zaskoczyć znajomych przy szklance "mleka"? Koniecznie zajrzyj - gwarantujemy ich spory zastrzyk!

F1
28.04.2024 23:20 Gdzie oglądać F1? Transmisje Formuły 1

Choć do grona najpopularniejszych sportów w kraju zaliczymy piłkę nożną, siatkówkę, MMA czy skoki narciarskie, to trzeba jednak pamiętać, że w Polsce wielu mamy fanów motoryzacji. Ogromną popularnością w tej dziedzinie cieszy się nie tylko żużel, ale również wyścigi Formuły 1 – głównie za sprawą Roberta Kubicy, odnoszącego niemałe sukcesy w tym sporcie. Gdzie oglądać transmisje F1?

Matiz przerobiony na minikoparkę
17.06.2022 02:02 Niecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - Wideo

Jakie Daewoo Matiz jest, każdy widzi. Matiz godnie zastąpił na naszych drogach Tico, które z kolei w roli małych wozidełek zastąpiło popularne Fiaty Seicento, Cinquecento i 126p.

Prawo jazdy - mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego nie zdał 192 razy
19.03.2022 15:07 192 razy zdawał prawo jazdy - bezskutecznie. Rekordzista z Piotrkowa

Ostatnio pisaliśmy o (kolejne już) porażce (https://zdrogi.pl/Marcin%20Najman nie zdał egzaminu na prawo jazdy. Zwyzywał układających pytania). Wielu z was z wyższością podchodziło wtedy do sportowca, uważając pytania za banalnie proste.

audi-zniszczone-przez-bylego
19.03.2022 14:58 Zemścił się na partnerze swojej byłej. Dobrał mu się do samochodu

Przez złamane serce zdecydował się złamać prawo. Namierzył partnera swojej byłej dziewczyny. Następnie zdewastował mu Audi.Na policję w Kolnie w piątek 11 lipca dotarło zgłoszenie o zdewastowaniu Audi A4 kombi w niedużej miejscowości pod Turoślą. Właściciel auta przekazał funkcjonariuszom, że był właśnie u swojej partnerki, gdy w tym czasie znana mu osoba zdewastowała jego samochód.

summer-ss-volkswagen-t1
19.03.2022 14:56 Chińczycy zaprezentowali podróbkę kultowego "ogórka". Nazwali go SS Summer

SS Summer to nazwa nowego, stylizowanego na retro auta Songsan Motors. Sam model przypomina kultowego "ogórka", czyli Volkswagena T1. Zestawienie nazwy z pierwowzorem może jednak budzić kontrowersje wśród europejczyków.Chiński rynek motoryzacyjny jest na tyle duży, że od lat produkuje auta, które z różnych powodów nie mogłyby się pojawić w Europie. Choćby ze względu na prawa autorskie, normy emisji, bezpieczeństwa, bądź niską opłacalność takiego przedsięwzięcia. Ciekawą modą wśród chińskich producentów jest nawiązywanie do klasyków motoryzacji. Jednak nazwa SS Summer przeznaczona dla podróbki volkswagena, brzmi dosyć kontrowersyjnie.

przyczyny-wypadkow-drogowych-wykonywany-zawod
19.03.2022 14:55 Pracujący na nocną zmianę są bardziej narażeni na wypadki drogowe

Sprowadzanie przyczyn wypadków drogowych do prędkości to spore uproszczenie. Często na niebezpieczne sytuacje składa się wiele czynników. Okazuje się, że wpływ może mieć nawet wykonywany zawód.Jak podaje Polska Agencja Prasowa, naukowcy przeprowadzili badanie, w którym dowiedli, że pracujący na nocne zmiany są trzykrotnie bardziej narażeni na spowodowanie wypadku drogowego. Sporą rolę grają w tym "choroby zawodowe", takie jak bezsenność i bezdech senny.

parking-gianluca-scamacca
19.03.2022 14:54 Ojciec znanego piłkarza urządził demolkę na klubowym parkingu. Metalową pałką zdewastował pięć aut

Ojciec znanego włoskiego napastnika, Gianluki Scamaccy wparował do ośrodka klubu AS Roma. Na klubowy parking dostał się z metalową pałką, następnie zdemolował kilka aut. Został aresztowany przez policję.Gianluca Scamacca to reprezentant młodzieżowej reprezentacji Włoch U-21 i wielka nadzieja włoskiej piłki. Obecnie piłkarz Sassuolo, na wypożyczeniu w Genoi. Tym bardziej dziwi fakt, że jego ojciec wparował, zrobił demolkę pod siedzibą klubu AS Roma. Scamacca był związany z zespołem w latach 2012-2015.