ZDrogi.pl > Aktualności > Czym jeździ poseł Kukiz? Sprawdziliśmy, co stoi w garażu antysystemowca
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:00

Czym jeździ poseł Kukiz? Sprawdziliśmy, co stoi w garażu antysystemowca

Czym jeździ Paweł Kukiz. Sprawdziliśmy oświadczenie majątkowe
Piotr Molecki/East News

Paweł Kukiz to polski polityk, muzyk, wokalista i autor tekstów, który w latach 1984-2013 był liderem zespołu Piersi. Artysta od kilku lat próbuje sił w polityce, do której dołączył jako działacz antysystemowy.

Lider ugrupowania Kukiz'15, po głosowaniu nad „lex TVN” mierzyć się musi z ogromną falą hejtu. Polityk, który do sejmu wchodził jako „antysystemowiec”, ostatecznie połączył siły z partią rządzącą. Super Express postanowił przyjrzeć się oświadczeniu majątkowemu Kukiza i zwrócił uwagę na to, co „stoi w jego garażu".

Podczas posiedzenia sejmu, które odbyło się 11 sierpnia, Paweł Kukiz poparł ustawę „lex TVN”, która od dłuższego czasu wzbudza ogromne kontrowersje. Lider Kukiz'15 ściągnął na siebie falę hejtu i będzie musiał pogodzić się z faktem, że przez jakiś czas będzie „na językach". Super Express postanowił zajrzeć do jego garażu i sprawdziliśmy, czym jeździ lider ugrupowania Kukiz'15.

Sam Kukiz lata temu miał powiedzieć - „Jak zostanę politykiem, to naplujcie mi w r*j i mówcie do mnie szm*to". Teraz internauci cytują jego słowa, zarzucając mu hipokryzję. Antysystemowiec poparł PiS w głosowaniu nad ustawą „lex TVN".

Kukiz jeździ autem, które jako nowe kosztowało fortunę

Poseł prywatnie jeździ prestiżowym audi Q7, które wyprodukowano w 2009 roku. Ten prestiżowy SUV to pierwsza generacja modelu, pod którego maską znaleźć można nawet 12-cylindrowe silniki.

>

Audi Q7 pierwszej generacji zadebiutowało pod koniec 2005, a w połowie 2009 poddane zostało lifingowi. Najpopularniejszą jednostką napędową był 3-litrowy diesel o mocy 240 KM. Na szczycie gamy znajdowała się odmiana V12 o pojemność 6,0-litra, która generowała aż 500 KM.

Niestety w oświadczeniu majątkowym nie zaznaczono, jaki silnik gości pod maską audi Kukiza. Warto jednak podkreślić, że egzemplarze z tego roku produkcji warte są obecnie przynajmniej od 30 tys. zł do nawet 120 tys. zł za sztuki z V12.

Źródło: se.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl