ZDrogi.pl
Blacharz spodnie pod zaprawką

Facebook.com Алик Касимов

Blacharze rozkuwali drzwi ze szpachli. Nie spodziewali się co znajdą pod spodem

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Blacharz rozkuwał szpachlę na drzwiach auta. Szybko okazało się, że zaprawka jest nie tylko marnej jakości, ale i zrobiona wątpliwymi metodami. Ppoprzednik, pod warstwą włókna szklanego zostawił się spodnie.

Blacharz nie spodziewał się tego co znajdzie w drzwiach

Dobry blacharz to prawdziwa rzadkość, wie o tym każdy, kto przeprawiał się przez naprawy blacharskie swojego auta. Są jednak tacy, którzy w swojej fuszerce osiągają prawdziwe szczyty, tak absurdalne, że zakrawające na kiepski żart.

Nagranie pochodzi z Rosji, blacharz właśnie rozkuwał szpachlę w pomalowanych na czerwono drzwiach prawdopodobnie dosyć współczesnego auta. Po rozkuciu pierwszej warstwy włókna szklanego, z drzwi rozwinęła się nogawka od spodni.

Dalsze prace ujawniły, że ktoś użył jako zaprawki nie tyle, co kawałka nogawki, a wręcz całych spodni. Po chwili siłowania się udało się je wyjąć z wnętrza. Poza kilkoma uszkodzeniami, były nawet całe. 

Nie ma wątpliwości, ze taka naprawa była dziełem tzw. blacharza - artysty. Niestety, choć wiele osób takie nagranie może zaskoczyć, to nie jest pierwszy tego typu przypadek.

Słynny blacharz artysta to zmora wielu kierowców

Swego czasu pewien internauta próbował zbudować kopię prototypu Poloneza Analoga, prototypu terenówki opartej na popularnym aucie FSO. Bazą do przebudowy miał być Polonez Truck.

Szybko wyszło na jaw, że ktoś podłogę łatał również spodniami. Oczywiście płyta podłogowa auta była na tyle zjedzona przez rdzę, że jej naprawa była kompletnie nieopłacalna

Swego czasu w internecie krążyło zdjęcie ze wspawanymi reperaturkami z puszki po piwie. Taka "naprawa" raczej nie była zbyt trwała.

Wystarczy przejrzeć fora motoryzacyjne, żeby zauważyć, że ludzie mają problem ze znalezieniem dobrego blacharza. Takie naprawy tanie nie są, więc "wtopy" bywają kosztowne.

Dlatego tak ważne jest pilnowanie blacharzy, jeśli oddajemy im nasze auto. Warto poprosić o dokumentację prac zdjęciami. W końcu każdy ma teraz telefon z aparatem.

Niektórzy radzą też, aby zwyczajnie kontrolować blacharzy na każdym etapie prac. Dlatego nie zaszkodzi przyjechać do warsztatu przed położeniem lakieru, aby sprawdzić czy blacha została faktycznie dokładnie oczyszczona.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Nowe pytania na prawo jazdy 2021 r. Jeśli zdobędziesz 10 punktów to WIELKI SZACUN!

Pytanie 1 z 16

Czy inspektor transportu drogowego podczas kontrolowania pojazdu, który wykonuje transport drogowy, ma prawo weryfikować dane o pojeździe w Centralnej Ewidencji Pojazdów?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Facebook

Konrad KarpiukAutor

Były redaktor Pikio.pl i Biznesinfo.pl. Wcześniej współpracownik portalu Świat na Kołach. Student w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonat starej i analogowej motoryzacji, o której najchętniej piszę. Posiadacz BMW E30 i Poloneza "Akwarium" w stanie pernamentnego remontu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Toyota wprowadza subskrypcję na elementy wyposażenia

Aktualności

Toyota wprowadza abonamenty. Klienci będą musieli płacić latami za wyposażenie

Czytaj więcej >
18-latka zginęła w wypadku. Jechała z parą bliźniaków. Nikt nie przyznał się do prowadzenia auta/Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

Aktualności

18-letnia Angelika zginęła w wypadku. Autem jechali bliźniacy. Żaden się nie przyznał

Czytaj więcej >
Od maja 2022 r. nowy wzór dowodów rejestracyjnych

Aktualności

Od maja 2022 r. nastąpi ważna zmiana. Opublikowało nowy wzór dowodu rejestracyjnego

Czytaj więcej >
Piłkarze Legii zaatakowani przez pseudokibiców

Aktualności

Autobus Legii zaatakowany przez pseudokibiców. Ucierpieli piłkarze

Czytaj więcej >

Aktualności

Dramatyczny finał egzaminu na „prawko". Auto wpadło do rzeki

Czytaj więcej >
Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem

Aktualności

Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami. Został skazany

Czytaj więcej >