ZDrogi.pl > Aktualności > Blacharze rozkuwali drzwi ze szpachli. Nie spodziewali się co znajdą pod spodem
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 14.06.2022 02:02

Blacharze rozkuwali drzwi ze szpachli. Nie spodziewali się co znajdą pod spodem

Blacharz spodnie pod zaprawką
Facebook.com Алик Касимов

Blacharz nie spodziewał się tego co znajdzie w drzwiach

Dobry blacharz to prawdziwa rzadkość, wie o tym każdy, kto przeprawiał się przez naprawy blacharskie swojego auta. Są jednak tacy, którzy w swojej fuszerce osiągają prawdziwe szczyty, tak absurdalne, że zakrawające na kiepski żart.

Nagranie pochodzi z Rosji, blacharz właśnie rozkuwał szpachlę w pomalowanych na czerwono drzwiach prawdopodobnie dosyć współczesnego auta. Po rozkuciu pierwszej warstwy włókna szklanego, z drzwi rozwinęła się nogawka od spodni.

Dalsze prace ujawniły, że ktoś użył jako zaprawki nie tyle, co kawałka nogawki, a wręcz całych spodni. Po chwili siłowania się udało się je wyjąć z wnętrza. Poza kilkoma uszkodzeniami, były nawet całe. 

Nie ma wątpliwości, ze taka naprawa była dziełem tzw. blacharza - artysty. Niestety, choć wiele osób takie nagranie może zaskoczyć, to nie jest pierwszy tego typu przypadek.

Słynny blacharz artysta to zmora wielu kierowców

Swego czasu pewien internauta próbował zbudować kopię prototypu Poloneza Analoga, prototypu terenówki opartej na popularnym aucie FSO. Bazą do przebudowy miał być Polonez Truck.

Szybko wyszło na jaw, że ktoś podłogę łatał również spodniami. Oczywiście płyta podłogowa auta była na tyle zjedzona przez rdzę, że jej naprawa była kompletnie nieopłacalna

Swego czasu w internecie krążyło zdjęcie ze wspawanymi reperaturkami z puszki po piwie. Taka "naprawa" raczej nie była zbyt trwała.

Wystarczy przejrzeć fora motoryzacyjne, żeby zauważyć, że ludzie mają problem ze znalezieniem dobrego blacharza. Takie naprawy tanie nie są, więc "wtopy" bywają kosztowne.

Dlatego tak ważne jest pilnowanie blacharzy, jeśli oddajemy im nasze auto. Warto poprosić o dokumentację prac zdjęciami. W końcu każdy ma teraz telefon z aparatem.

Niektórzy radzą też, aby zwyczajnie kontrolować blacharzy na każdym etapie prac. Dlatego nie zaszkodzi przyjechać do warsztatu przed położeniem lakieru, aby sprawdzić czy blacha została faktycznie dokładnie oczyszczona.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Facebook

Powiązane