ZDrogi.pl > Na drogach > PKN Orlen otworzył swój rewolucyjny sklep. Powstanie aż 900 specjalnych punktów
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:57

PKN Orlen otworzył swój rewolucyjny sklep. Powstanie aż 900 specjalnych punktów

PKN Orlen
PKN Orlen

Ekspansja PKN Orlen trwa w najlepsze. W środę 23 czerwca polski gigant otworzył pierwszy sklep w ramach nowej sieci „ORLEN w ruchu”. W planach jest utworzenie 40 nowych punktów do końca bieżącego roku. Liczba docelowa ma wynieść natomiast 900 placówek.

W dniu dzisiejszym miało miejsce oficjalne otwarcie nowego punktu gastronomiczno-sklepowego, który został utworzony pod egidą PKN Orlen. Przy ulicy Grójeckiej 26 w Warszawie powstał pierwszy punkt „ORLEN w ruchu”.

Prezes spółki poinformował, że koncern zamierza przeznaczyć do 2030 aż 11 mld złotych na rozwój swoich punktów.

Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty sklepu, będą mieli możliwość zakupu produktów, które są dostępne na stacjach w całym kraju. Chodzi w głównej mierze o słynną kawę, czy też hot-dogi. Dodatkowo będzie możliwość zakupu prasy, czy też artykułów spożywczych.

W najbliższym czasie do stolicy mają dołączyć punkty zlokalizowane w Katowicach, Bydgoszczy i Wrocławiu. Mają mieć od 20 do 70 mkw.

Takie działania, a co za tym idzie, rozwój sprzedaży detalicznej jest punktem długofalowej strategii spółki.

Większość punktów będzie zlokalizowanych w centrach miast i miasteczek bądź też w samym środku osiedli mieszkaniowych, w których nie ma zbyt dużego asortymentu, ale za to jest on dostępny szybko i od ręki.

>

Dodatkowo można się spodziewać, że punkty zawitają również na dworce autobusowe, kolejowe, czy też lotniska.

Co ciekawe, wewnątrz punktów sprzedaży powstaną również specjalne, autonomiczne kąciki kawowe, w których zakup ulubionej kawy będzie całkowicie zautomatyzowana, a co za tym idzie intuicyjna.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Powiązane