ZDrogi.pl > Aktualności > Gumy Turbo, smak dzieciństwa. Pamiętacie kultowy produkt?
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:57

Gumy Turbo, smak dzieciństwa. Pamiętacie kultowy produkt?

Gumy Turbo, legendarny smak dzieciństwa.
zDrogi.pl

Turbo w latach 80 „dodawane” było do wszystkiego. Turboodkurzarze, turbosuszarki - jeśli coś było „Turbo” było lepsze - po prostu. Przez wiele lat wszyscy chłopcy zbierali karteczki z opakowań i chwalili się na osiedlu kolejnymi zdobyczami.

Wszystko zaczęło się właśnie od motoryzacji, gdzie samochody z turbosprężarkami zostawiały daleko w tyle wolnossącą konkurencję. Szczytem osiągnięć były silniki, które brały udział w legendarnej rajdowej grupie B oraz, oczywiście Formule 1.

Gumy, do której dołączano obrazki z samochodami, nie można było nazwać inaczej. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że charakterystyczny wzór gumy miał przypominać ślady opon.

Gumy Turbo to smak dzieciństwa. Doskonale znany jest wszystkim osobom, które wychowywały się w latach 90

Wszyscy zbieraliśmy obrazki z samochodami, choć nierzadko zdarzały się tam prawdziwe „babole". Wielokrotnie spotkać można było pojazdy podpisane nazwami innych modeli, czy błędne informacje na temat występujących w nich silników i ich mocy.

Mimo że od lat nie cieszy się już tak ogromną popularnością, trudno nie pamiętać jej niepowtarzalnego smaku - który był równie smaczny, co ulotny.

Nawet teraz, pisząc ten artykuł, żuję gumę turbo i patrzę na BMW 118, które znalazłem w opakowaniu.

Gumy Turbo pojawiły się pod koniec lat 80 i przez długi czas można było znaleźć je w każdym sklepie. Co ciekawe, nie były kupowane tylko przez dzieci - a dziś nie brakuje kolekcjonerów legendarnych „wkładek".

A wy pamiętacie gumy Turbo? Może wciąż macie kolekcję obrazków?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: zDrogi.pl

Powiązane