ZDrogi.pl
Części samochodowe likwidacja Norauto

Wikimedia Commons Visitor7 CC3.0

Norauto ogłasza upadłość, kierowcy kupią części za bezcen

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Części samochodowe potrafią przyprawić cenami o ból głowy wielu kierowców. Ze względu na likwidację dużej sieci Norauto, będzie można je kupić nawet z 70 proc. rabatem. Tyczy się to także wszelkiego rodzaju akcesoriów.

Części samochodowe przecenione o 70 proc. To efekt likwidacji sieci Norauto

Części samochodowe kupuje co jakiś czas praktycznie każdy kierowca. Materiały eksploatacyjne zużywają się, do tego dochodzą awarie. To zawsze wiążę się z mniejszym, bądź większym wydatkiem.

Dlatego wielu kierowców może skorzystać na zakończeniu działalności sieci Norauto. Pod koniec 2020 roku, polski oddział firmy przejęła spółka TERG (posiadająca m.in. sieć sklepów Media Expert), co skutkuje likwidacją dystrybutora akcesoriów i części samochodowych.

- Sieć Norauto żegna się z Polską, z powodu likwidacji zapraszamy na wyprzedaż całego asortymentu aż do -70%! Prosimy także o kontakt z serwisem klientów korzystających z naszej przechowalni opon - moża przeczytać na profilu Norauto Polska na Facebooku.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jak napisano na profilu, wyprzedaż dotyczy całego asortymentu. Oznacza, to że tańsze są m.in. opony. To dobra wiadomość dla wielu kierowców, bo lada chwila trzeba będzie wymienić ogumienie na letnie.

Tańsze są również wszelkiego rodzaju narzędzia, kosmetyki do samochodów, żarówki, haki holownicze, płyny eksploatacyjne etc. Warto zaznaczyć, że niektórych części już brakuje, choćby po wejściu w ofertę felg nie ma już dostępnych produktów.

Części samchodowe za bezcen. Na jak długo?

Wyprzedaż będzie trwała najprawdopodobniej jeszcze 10 dni (dokładniej do 28 marca). Po tym terminie prawdopodobnie nastąpi likwidacja sklepów i nie będzie więcej możliwości nabycia produktów, dlatego trzeba się śpieszyć.

Likwidacja oznacza również zamknięcie stacjonarnych punktów sprzedaży. Wiadomo, że w budynkach pojawią się kontrolowane przez grupę Terg sklepy z elektroniką Media Expert.

-  Na dziś mogę powiedzieć tylko tyle, że złożyliśmy w grudniu 2020 r. wniosek dot. koncentracji do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W tej chwili czekamy na decyzję Prezesa tego urzędu. Planujemy przejęcie 26 obiektów i uruchomienie w nich działalności handlowej pod szyldem naszej sieci - mówił rzecznik prasowy Media Expert, Michał Mystkowski.

Oznacza to, że kierowcy, którzy wolą kupować na miejscu zamiast przez internet, stracą kilka punktów zakupowych. Ponadto radość z powodu możliwości zakupu tanich części może być przedwczesna.

Jak wiadomo, konkurencja jest korzystna dla konsumentów. Wypadnięcie jednej, tak dużej firmy może spowodować, że ceny części wzrosną i teraz tańsze zakupy, okupimy droższymi w przyszłości.

Źródło: 24gliwice.pl

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Konrad KarpiukAutor

Były redaktor Pikio.pl i Biznesinfo.pl. Wcześniej współpracownik portalu Świat na Kołach. Student w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonat starej i analogowej motoryzacji, o której najchętniej piszę. Posiadacz BMW E30 i Poloneza "Akwarium" w stanie pernamentnego remontu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Toyota wprowadza subskrypcję na elementy wyposażenia

Aktualności

Toyota wprowadza abonamenty. Klienci będą musieli płacić latami za wyposażenie

Czytaj więcej >
18-latka zginęła w wypadku. Jechała z parą bliźniaków. Nikt nie przyznał się do prowadzenia auta/Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

Aktualności

18-letnia Angelika zginęła w wypadku. Autem jechali bliźniacy. Żaden się nie przyznał

Czytaj więcej >
Od maja 2022 r. nowy wzór dowodów rejestracyjnych

Aktualności

Od maja 2022 r. nastąpi ważna zmiana. Opublikowało nowy wzór dowodu rejestracyjnego

Czytaj więcej >
Piłkarze Legii zaatakowani przez pseudokibiców

Aktualności

Autobus Legii zaatakowany przez pseudokibiców. Ucierpieli piłkarze

Czytaj więcej >

Aktualności

Dramatyczny finał egzaminu na „prawko". Auto wpadło do rzeki

Czytaj więcej >
Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem

Aktualności

Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami. Został skazany

Czytaj więcej >