ZDrogi.pl
Części samochodowe likwidacja Norauto

Wikimedia Commons Visitor7 CC3.0

Norauto ogłasza upadłość, kierowcy kupią części za bezcen

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Części samochodowe potrafią przyprawić cenami o ból głowy wielu kierowców. Ze względu na likwidację dużej sieci Norauto, będzie można je kupić nawet z 70 proc. rabatem. Tyczy się to także wszelkiego rodzaju akcesoriów.

Części samochodowe przecenione o 70 proc. To efekt likwidacji sieci Norauto

Części samochodowe kupuje co jakiś czas praktycznie każdy kierowca. Materiały eksploatacyjne zużywają się, do tego dochodzą awarie. To zawsze wiążę się z mniejszym, bądź większym wydatkiem.

Dlatego wielu kierowców może skorzystać na zakończeniu działalności sieci Norauto. Pod koniec 2020 roku, polski oddział firmy przejęła spółka TERG (posiadająca m.in. sieć sklepów Media Expert), co skutkuje likwidacją dystrybutora akcesoriów i części samochodowych.

- Sieć Norauto żegna się z Polską, z powodu likwidacji zapraszamy na wyprzedaż całego asortymentu aż do -70%! Prosimy także o kontakt z serwisem klientów korzystających z naszej przechowalni opon - moża przeczytać na profilu Norauto Polska na Facebooku.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jak napisano na profilu, wyprzedaż dotyczy całego asortymentu. Oznacza, to że tańsze są m.in. opony. To dobra wiadomość dla wielu kierowców, bo lada chwila trzeba będzie wymienić ogumienie na letnie.

Tańsze są również wszelkiego rodzaju narzędzia, kosmetyki do samochodów, żarówki, haki holownicze, płyny eksploatacyjne etc. Warto zaznaczyć, że niektórych części już brakuje, choćby po wejściu w ofertę felg nie ma już dostępnych produktów.

Części samchodowe za bezcen. Na jak długo?

Wyprzedaż będzie trwała najprawdopodobniej jeszcze 10 dni (dokładniej do 28 marca). Po tym terminie prawdopodobnie nastąpi likwidacja sklepów i nie będzie więcej możliwości nabycia produktów, dlatego trzeba się śpieszyć.

Likwidacja oznacza również zamknięcie stacjonarnych punktów sprzedaży. Wiadomo, że w budynkach pojawią się kontrolowane przez grupę Terg sklepy z elektroniką Media Expert.

-  Na dziś mogę powiedzieć tylko tyle, że złożyliśmy w grudniu 2020 r. wniosek dot. koncentracji do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W tej chwili czekamy na decyzję Prezesa tego urzędu. Planujemy przejęcie 26 obiektów i uruchomienie w nich działalności handlowej pod szyldem naszej sieci - mówił rzecznik prasowy Media Expert, Michał Mystkowski.

Oznacza to, że kierowcy, którzy wolą kupować na miejscu zamiast przez internet, stracą kilka punktów zakupowych. Ponadto radość z powodu możliwości zakupu tanich części może być przedwczesna.

Jak wiadomo, konkurencja jest korzystna dla konsumentów. Wypadnięcie jednej, tak dużej firmy może spowodować, że ceny części wzrosną i teraz tańsze zakupy, okupimy droższymi w przyszłości.

Źródło: 24gliwice.pl

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca citroena wjechał na plac w Albanii. Doszło do groźnej sytuacji

Aktualności

Albania. Niesamowita reakcja przechodnia. Powstrzymał niebezpiecznego kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mężczyzna próbował zatrzymać staczające się auto. Zginął pod jego kołami

Aktualności

Ojciec zginął na oczach autystycznego syna. Nieszczęśliwy splot wydarzeń - Wideo

Czytaj więcej >
Policja instrybutor

Aktualności

Zakończyła się postępowanie w sprawie "instrybutora". Policjanci poniosą konsekwencje

Czytaj więcej >
Legendarny raper DMX w ostatnią podróż wybrał się nietypowym pojazdem

Aktualności

Legendarny raper nie żyje. DMX w ostatnią podróż wybrał się wyjątkowym autem - Wideo

Czytaj więcej >
Friz stracił prawo jazdy

Aktualności

Idol nastolatków stracił prawo jazdy. Wszystko dlatego, że „policjanci go nie znali”

Czytaj więcej >
Policjanci łamali przepisy, zostali nagrani przez czytelnika trojmiasto.pl

Aktualności

Nagrał policjantów łamiących przepisy, chwilę później go zatrzymali - Wideo

Czytaj więcej >