ZDrogi.pl > Aktualności > Norauto ogłasza upadłość, kierowcy kupią części za bezcen
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 14.06.2022 02:02

Norauto ogłasza upadłość, kierowcy kupią części za bezcen

Części samochodowe likwidacja Norauto
Wikimedia Commons Visitor7 CC3.0

Części samochodowe przecenione o 70 proc. To efekt likwidacji sieci Norauto

Części samochodowe kupuje co jakiś czas praktycznie każdy kierowca. Materiały eksploatacyjne zużywają się, do tego dochodzą awarie. To zawsze wiążę się z mniejszym, bądź większym wydatkiem.

Dlatego wielu kierowców może skorzystać na zakończeniu działalności sieci Norauto. Pod koniec 2020 roku, polski oddział firmy przejęła spółka TERG (posiadająca m.in. sieć sklepów Media Expert), co skutkuje likwidacją dystrybutora akcesoriów i części samochodowych.

- Sieć Norauto żegna się z Polską, z powodu likwidacji zapraszamy na wyprzedaż całego asortymentu aż do -70%! Prosimy także o kontakt z serwisem klientów korzystających z naszej przechowalni opon - moża przeczytać na profilu Norauto Polska na Facebooku.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jak napisano na profilu, wyprzedaż dotyczy całego asortymentu. Oznacza, to że tańsze są m.in. opony. To dobra wiadomość dla wielu kierowców, bo lada chwila trzeba będzie wymienić ogumienie na letnie.

Tańsze są również wszelkiego rodzaju narzędzia, kosmetyki do samochodów, żarówki, haki holownicze, płyny eksploatacyjne etc. Warto zaznaczyć, że niektórych części już brakuje, choćby po wejściu w ofertę felg nie ma już dostępnych produktów.

Części samchodowe za bezcen. Na jak długo?

Wyprzedaż będzie trwała najprawdopodobniej jeszcze 10 dni (dokładniej do 28 marca). Po tym terminie prawdopodobnie nastąpi likwidacja sklepów i nie będzie więcej możliwości nabycia produktów, dlatego trzeba się śpieszyć.

Likwidacja oznacza również zamknięcie stacjonarnych punktów sprzedaży. Wiadomo, że w budynkach pojawią się kontrolowane przez grupę Terg sklepy z elektroniką Media Expert.

-  Na dziś mogę powiedzieć tylko tyle, że złożyliśmy w grudniu 2020 r. wniosek dot. koncentracji do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W tej chwili czekamy na decyzję Prezesa tego urzędu. Planujemy przejęcie 26 obiektów i uruchomienie w nich działalności handlowej pod szyldem naszej sieci - mówił rzecznik prasowy Media Expert, Michał Mystkowski.

Oznacza to, że kierowcy, którzy wolą kupować na miejscu zamiast przez internet, stracą kilka punktów zakupowych. Ponadto radość z powodu możliwości zakupu tanich części może być przedwczesna.

Jak wiadomo, konkurencja jest korzystna dla konsumentów. Wypadnięcie jednej, tak dużej firmy może spowodować, że ceny części wzrosną i teraz tańsze zakupy, okupimy droższymi w przyszłości.

Źródło: 24gliwice.pl

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`