ZDrogi.pl
Prawo jazdy - mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego nie zdał 192 razy

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

192 razy zdawał prawo jazdy - bezskutecznie. Rekordzista z Piotrkowa

8 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Prawo jazdy to dokument, o którym marzy wielu. Niestety, jak pokazuje przykład pewnego mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego, nie każdy nadaje się na kierowcę. 50-latek już 192 razy podchodził do części teoretycznej - bezskutecznie. Po raz pierwszy na egzam

Ostatnio pisaliśmy o (kolejne już) porażce (https://zdrogi.pl/Marcin%20Najman nie zdał egzaminu na prawo jazdy. Zwyzywał układających pytania). Wielu z was z wyższością podchodziło wtedy do sportowca, uważając pytania za banalnie proste.

Prawo jazdy. Większość kierowców zgodnie stwierdzi, że część praktyczna jest zdecydowanie trudniejsza i dużo bardziej stresująca

Jeden z kursantów z Piotrkowa Trybunalskiego nie dotarł jeszcze do egzaminu praktycznego - mimo że zdawał aż 192 razy część teoretyczną!

To jednak nie jest jego ostatnie słowo, ponieważ 192 próba również zakończyła się wynikiem negatywnym. Ciężko uwierzyć, aby mężczyzna uznał, że teraz się podda - szczególnie że dotychczas na egzaminy wydał około 6 tysięcy złotych (jest to oczywiście wartość przybliżona - koszt egzaminu zmieniał się bowiem na przestrzeni lat).

[EMBED-202]Prawo jazdy - 192 podejścia i wciąż bez skutku


Ile czasu mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego potrzebował na osiągnięcie tak spektakularnego wyniku? 17 lat! Mężczyzna pierwszy raz do egzaminu podchodził jako 33-latek. Teraz ma 50-lat i nie zamierza się poddawać.

Jak informuje „TVP3 Łódź”, mężczyzna jest niekwestionowanym „liderem” lokalnego WORD-u i znacznie wyprzedza pozostałych „rekordzistów". Kolejni na liście z największą liczbą prób mają „zaledwie” po 30-40 podejść.

Jak przypomina portal Interia.pl - w 2020 roku wydano w Polsce 751 680 praw jazdy, z czego nieco ponad 293 tysiące były dokumentami wydanymi po raz pierwszy - czyli nowym kierowcom. Większość stanowiły panie (148 326) - panów jednak było nieznacznie mniej (144 516).

Wśród rekordzistów wymienić można również jednego z mężczyznę, który w swojej karierze utracił prawo jazdy aż 12 razy. Za nim znajduje się trzech pretendentów do tytułu, którzy z dokumentem żegnali się dziewięciokrotnie. Na trzecim miejscu jest trzynaście osób, które utraciły dokument ośmiokrotnie, a aż 46 osób przesiadać się do komunikacji miejskiej musiało siedem razy.

Najczęstszą przyczyną utraty uprawnień jest oczywiście alkohol - w całym kraju mamy ponad 2,2 tysiąca kierowców, którzy utracili prawo jazdy przez „procenty” trzykrotnie. Zaskakujące jest to, że ktoś im te uprawnienia przywracał, wierząc, że więcej nie wsiądą za kółko pod wpływem alkoholu...

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca citroena wjechał na plac w Albanii. Doszło do groźnej sytuacji

Aktualności

Albania. Niesamowita reakcja przechodnia. Powstrzymał niebezpiecznego kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mężczyzna próbował zatrzymać staczające się auto. Zginął pod jego kołami

Aktualności

Ojciec zginął na oczach autystycznego syna. Nieszczęśliwy splot wydarzeń - Wideo

Czytaj więcej >
Policja instrybutor

Aktualności

Zakończyła się postępowanie w sprawie "instrybutora". Policjanci poniosą konsekwencje

Czytaj więcej >
Legendarny raper DMX w ostatnią podróż wybrał się nietypowym pojazdem

Aktualności

Legendarny raper nie żyje. DMX w ostatnią podróż wybrał się wyjątkowym autem - Wideo

Czytaj więcej >
Friz stracił prawo jazdy

Aktualności

Idol nastolatków stracił prawo jazdy. Wszystko dlatego, że „policjanci go nie znali”

Czytaj więcej >
Policjanci łamali przepisy, zostali nagrani przez czytelnika trojmiasto.pl

Aktualności

Nagrał policjantów łamiących przepisy, chwilę później go zatrzymali - Wideo

Czytaj więcej >