ZDrogi.pl

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

192 razy zdawał prawo jazdy - bezskutecznie. Rekordzista z Piotrkowa

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Ostatnio pisaliśmy o (kolejne już) porażce (https://zdrogi.pl/Marcin%20Najman nie zdał egzaminu na prawo jazdy. Zwyzywał układających pytania). Wielu z was z wyższością podchodziło wtedy do sportowca, uważając pytania za banalnie proste.

Prawo jazdy. Większość kierowców zgodnie stwierdzi, że część praktyczna jest zdecydowanie trudniejsza i dużo bardziej stresująca

Jeden z kursantów z Piotrkowa Trybunalskiego nie dotarł jeszcze do egzaminu praktycznego - mimo że zdawał aż 192 razy część teoretyczną!

To jednak nie jest jego ostatnie słowo, ponieważ 192 próba również zakończyła się wynikiem negatywnym. Ciężko uwierzyć, aby mężczyzna uznał, że teraz się podda - szczególnie że dotychczas na egzaminy wydał około 6 tysięcy złotych (jest to oczywiście wartość przybliżona - koszt egzaminu zmieniał się bowiem na przestrzeni lat).

[EMBED-202]Prawo jazdy - 192 podejścia i wciąż bez skutku


Ile czasu mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego potrzebował na osiągnięcie tak spektakularnego wyniku? 17 lat! Mężczyzna pierwszy raz do egzaminu podchodził jako 33-latek. Teraz ma 50-lat i nie zamierza się poddawać.

Jak informuje „TVP3 Łódź”, mężczyzna jest niekwestionowanym „liderem” lokalnego WORD-u i znacznie wyprzedza pozostałych „rekordzistów". Kolejni na liście z największą liczbą prób mają „zaledwie” po 30-40 podejść.

Jak przypomina portal Interia.pl - w 2020 roku wydano w Polsce 751 680 praw jazdy, z czego nieco ponad 293 tysiące były dokumentami wydanymi po raz pierwszy - czyli nowym kierowcom. Większość stanowiły panie (148 326) - panów jednak było nieznacznie mniej (144 516).

Wśród rekordzistów wymienić można również jednego z mężczyznę, który w swojej karierze utracił prawo jazdy aż 12 razy. Za nim znajduje się trzech pretendentów do tytułu, którzy z dokumentem żegnali się dziewięciokrotnie. Na trzecim miejscu jest trzynaście osób, które utraciły dokument ośmiokrotnie, a aż 46 osób przesiadać się do komunikacji miejskiej musiało siedem razy.

Najczęstszą przyczyną utraty uprawnień jest oczywiście alkohol - w całym kraju mamy ponad 2,2 tysiąca kierowców, którzy utracili prawo jazdy przez „procenty” trzykrotnie. Zaskakujące jest to, że ktoś im te uprawnienia przywracał, wierząc, że więcej nie wsiądą za kółko pod wpływem alkoholu...

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Tagi:

Podobne artykuły

Aktualności

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa
Czytaj więcej >

Aktualności

Holowanie prawie skończyło się uszkodzeniem obu aut - wideo
Czytaj więcej >

Aktualności

Włoska szkoła motoryzacyjna ma się bardzo dobrze. Koncept nowego Ferrari F40 wygląda bardzo obiecująco
Czytaj więcej >

Aktualności

Znalazłeś monetę w drzwiach twojego samochodu? Uważaj, oznacza duże niebezpieczeństwo
Czytaj więcej >

Aktualności

Ministerstwo opublikowało nowe stawki za odholowanie. Opłaty obejmą też hulajnogi elektryczne
Czytaj więcej >

Aktualności

Resort Infrastruktury ujawnia plany na przyszły rok. Długo oczekiwana zmiana może wejść w życie
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]