ZDrogi.pl
Były kierowca Kaczyńskiego opowiedział o pracy dla prezesa

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Były szofer Kaczyńskiego opowiedział o pracy u prezesa. Padły mocne słowa

22 Listopada 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

W sobotę Donald Tusk stracił prawo jazdy - choć oznajmił, że poniesie tego konsekwencje, to internauci zarzucają mu, że dla kogoś, kto może skorzystać z usług prywatnego szofera, utrata uprawnień nie jest żadną karą.

Z usług kierowcy od lat korzysta Jarosław Kaczyński, który nigdy nie miał prawa jazdy. Niewielu wie jednak, że Tadeusz Kopczyński, wieloletni kierowca prezesa, opowiedział przed laty o szczegółach swojej pracy. Wywiad stał się częścią książki „Kaczyński - cała prawda”, wydanej przez Ringier Axel Springer.

W szczerej rozmowie Kopczyński przyznał między innymi, że lider partii rządzącej lubił szybką jazdę. Często kierowca nie miał wyboru i musiał „depnąć”, gdyż „rzadko kiedy szef wyszedł z domu na umówioną godzinę”.

Na pytanie dotyczące warunków pracy, bez wahania odpowiedział, że z Kaczyńskim jeździło się dobrze, choć były chwile „nie do wytrzymania”.

Pierwszą uporczywością w pracy z prezesem była temperatura w samochodzie - „Jarek bał się, że go zawieje i za nic w świecie nie pozwalał otworzyć okna albo włączyć klimatyzacji”.

Drugim wyzwaniem było pogodzenie się z faktem, że prezes regularnie wtrącał się w prowadzenie pojazdu. „Skręć w lewo, a teraz prosto, tu w prawo. No, to mu mówię – tu jest zakaz, człowieku! Zrób prawko, to będziesz się wciskać za fajerę. A on, że jak ja robiłem prawko, to on pisał doktorat. I taka to była z nim jazda” - opowiadał.

Były szofer Kaczyńskiego przyznał także, że zawsze był on łatwowierny. Już przed zdobyciem realnej władzy prezes miał wokół siebie mnóstwo „lizusów” - […] Panie prezesie, prezesuniu, panie Jareczku, ludzie już wtedy tak się do niego zwracali. Najbardziej Marek Suski, ten to przebijał wszystkich. Przed Dornem też go ostrzegałem. […] A po latach wyszło na moje. No, niestety, Jarek nigdy nie miał ręki do ludzi.

Tadeusz Kopczyński zmarł 22 lipca 2019 roku. Miał 70 lat.

Ukryte funkcje w Twoim samochodzie. O wielu nie masz najmniejszego pojęcia - Galeria

Slajd 1 z 9

Photo by Ambitious Creative Co.  - Rick Barrett

1. Strzałka przy piktogramie dystrybutora wskazuje, po której stronie znajduje się wlew paliwa

W naszym aucie doskonale wiemy, z której strony dystrybutora należy podjechać, aby spokojnie zatankować. Gdy jedziemy pożyczonym autem warto sprawdzić na zegarach, z której strony znajduje się wlew. Rozpoznamy to po strzałce, która jasno nam to wskaże.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na Facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: lelum.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Fabryka Opla w Gliwicach

Aktualności

Opel po 23 latach kończy produkcję samochodów w Gliwicach

Czytaj więcej >
Pożar autokaru w Bułgarii. Zginęło 45 osób, w tym 12 osób

Aktualności

Bułgaria. 46 osób, w tym 12 dzieci, spłonęło żywcem w pożarze autokaru

Czytaj więcej >

Aktualności

Już wkrótce obniżka akcyzy na paliwo. Premier ujawnił konkretną datę

Czytaj więcej >
Samochody Tesli uziemione. Wszystko przez błąd aplikacji

Aktualności

Awaria aplikacji unieruchomiła Tesle na całym świecie. Auta stały po 5 godzin

Czytaj więcej >
Tragedia w USA. 5 osób nie żyje, ponad 40 rannych

Aktualności

Co najmniej pięć osób nie żyje, ponad 40 rannych. Auto wjechało w paradę bożonarodzeniową

Czytaj więcej >

Aktualności

Wiemy jakim autem Donald Tusk złamał przepisy. Chodzi o popularny model

Czytaj więcej >