ZDrogi.pl > Ceny Paliw

Ceny Paliw

Aktualne ceny paliw - benzyny, oleju i gazu. Informacje dla kierowców - zajrzyj by być na bieżąco.

ceny-paliw-drogie-tankowanie
19.03.2022 14:59 Ceny paliw mogą drastycznie poszybować w górę. Winna będzie nowa dyrektywa UE

Wraz z początkiem 2023 roku wejdzie w życie dyrektywa Unii Europejskiej związana z Europejskim Zielonym Ładem. Zawarto w niej opodatkowanie wyrobów energetycznych. W efekcie ceny paliw mogą wzrosnąć nawet do 8 zł za litr. Jak podaje "Rzeczpospolita", 14 lipca Unia Europejska ogłosiła pakiet nowych praw zebranych pod egidą Europejskiego Zielonego Ładu. W ustawie zapisano m.in. opodatkowanie wyrobów energetycznych, co wpłynie na ceny paliwa i węgla. Nowe przepisy miałyby wejść w życie wraz z początkiem 2023 roku.

ceny-paliw-spadly-podczas-konferencji
19.03.2022 14:58 Na Orlenie odbyła się konferencja o drożyźnie na stacjach paliw. Nagle ceny spadły

Ceny paliw w ostatnim czasie przyprawiają kierowców o ból głowy. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zorganizował z tego powodu konferencję prasową na Orlenie. Nagle, jak za dotknięciem magicznej różdżki, ceny spadły.Ceny paliw są obecnie najwyższe od ośmiu lat (więcej pisaliśmy o tym tutaj). Dziwił fakt, ze przez długi czas nie mówili o tym politycy, wszak wzrost cen na stacjach to też wzrost cen innych produktów (m.in. ze względu na wyższe koszty produktów). Sprawą zainteresowało się Polskie Stronnictwo Ludowe. Gdy próbowano pokazać wysokie ceny na stacjach, te nagle spadły.

ceny-paliw-znow-wzrosly
19.03.2022 14:58 Ceny paliwa wyjątkowo wysokie. Ostatni raz tak drogo było 8 lat temu

Ceny paliwa osiągają kolejne szczyty. Według analityków BM Reflex ostatni raz tak wysokie ceny były 8 lat temu. Na obniżki w to lato raczej nie ma co liczyć.Według ekspertów BM Reflex średnia cena benzyny 95 na stacjach paliw w kraju oscyluje w okolicach 5,45 zł. Za 98 zapłacimy 5,75 zł, są stacje, na których zapłacimy nawet więcej niż 6 zł/litr za 95. Olej napędowy kosztuje średnio 5,37 zł. Zwykle właściciele aut z LPG cieszą z taniego paliwa, które czasami kosztuje nawet poniżej 2 zł. Na to jednak nie ma co liczyć tego lata, bo obecnie średnia cena za litr gazu to 2,39 zł.

stacja-paliw-dzik-w-toalecie
19.03.2022 14:41 Niespodziewana wizyta na stacji paliw. Dzik wbiegł do toalety - Wideo

Kamera na stacji paliw zarejestrowała wtargnięcie niecodziennego gościa. W okolicy pojawił się dzik. Tak jakby nigdy nic, zaczął buszować w toalecie.Stacja paliw Gazela w Wilkszynie (woj. dolnośląskie) niedaleko Wrocławia, opublikowała na swoim profilu nagranie z monitoringu. Na krótkim filmie można zobaczyć, jak zbłąkany dzik wpada na teren stacji, a później wbiega do toalety dla klientów.Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w ubiegły czwartek. Na nagraniu widać, jak zwierzę biegnie prosto do toalety. Zatrzymuje się na chwile przed wejściem, po czym wchodzi do środka i wydaje się czegoś szukać. Co dokładnie dzik robił w toalecie? Nie wiadomo, bo z wiadomych przyczyn, w łazience nie ma monitoringu. Prowadzący profil stacji na Facebooku skomentowała to w dowcipny sposób, zaznaczając, że toaleta jest otwarta dla wszystkich. Nawet dla zbłąkanych dzików.Zwierzę po chwili buszowania w toalecie, wychodzi i biegnie na tył stacji. Jak opowiadał pracownik stacji paliw dla portalu Polsat News, później dzik rozbił głową szybę w bramie lokalnego komisu samochodowego.

Ceny paliw
19.03.2022 14:37 Ceny paliw będą drożeć? Analitycy nie mają żadnych wątpliwości

Prognozy analityków, dotyczące cen paliw, nie napawają optymizmem. Większość ekspertów prognozuje, że na obniżki nie ma co liczyć. Musimy się przygotować na stabilizację cen na wysokim poziomie. Niestety, ale kierowcy wciąż czekają na prawdziwą wiosnę przy dystrybutorach. Według oficjalnych prognoz ekspertów, na obniżki w najbliższym czasie nie ma co liczyć. Zdecydowanie tańsza ropa, która nie osiąga aż tak kuriozalnych wartości, jak jeszcze w pierwszej części marca, w żaden sposób nie wpłynęła na poziom aktualnych cen paliw.