ZDrogi.pl > Aktualności > Rząd Portugalii zwróci obywatelom część kosztów zakupu paliwa
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:04

Rząd Portugalii zwróci obywatelom część kosztów zakupu paliwa

Rząd zwróci obywatelom część kosztów paliwa
Marek BAZAK/East News

Wobec rosnących cen surowców energetycznych rząd Portugalii postanowił zwrócić część kosztów paliwa obywatelom. Zwrot wynosić będzie 10 eurocentów za każdy nabyty na stacjach benzynowych litr paliwa.

Portugalski rząd ogłosił w sobotę, że zwróci obywatelom część kosztów zakupu paliwa. Z zapowiedzi socjalistycznego rządu Antonio Costy wynika, że maksymalna wysokość zwrotu wyniesie 5 euro miesięcznie na gospodarstwo domowe.

Środki te będą trafiać do obywateli, którzy wcześniej zarejestrują się na internetowej platformie IVAucher, pozostawiając tam m.in. swoje dane osobowe, a także numer identyfikacji podatkowej i rachunku bankowego, na który trafić mają zwrócone pieniądze.

Program wspierania obywateli będzie prowadzony w całym kraju między listopadem 2021 r. a marcem 2022 r.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Nie wszyscy są zadowoleni z pomysłu władz

Zapowiedź rządu skrytykowało w komunikacie prasowym kierownictwo Automobil Klubu Portugalii (ACP). Szef organizacji Carlos Barbosa ocenił, że pomoc państwa (w wysokości maksymalnie 5 euro miesięcznie) jest „znikoma” i w żaden sposób nie poprawi sytuacji kierowców ubożejących wskutek podwyżek cen na stacjach paliw.

Barbosa wskazał również, że rząd Portugalii utrzymuje jedne z najwyższych w UE podatków od paliw. Ich udział przekracza 60 proc. ceny paliwa na stacjach benzynowych.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: rmf24.pl