ZDrogi.pl

Piotr Molecki/East News

Orlen płaci trzy razy więcej pracownikom w Niemczech niż w Polsce

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Jak informuje portal fakt.pl, prezes Orlenu Daniel Obajtek (45 l.) poleciał w czwartek 02.09 do Berlina lotem czarterowym, aby z wielką pompą świętować otwarcie szóstej stacji działającej pod szyldem Orlenu w Niemczech.

Przy tej okazji portal postanowił przyjrzeć się wysokością zarobków pracowników stacji za Odrą. Jak się okazało, przeciętny kasjer może liczyć na zarobki rzędu 2000 euro (ok. 9000 zł) na start, co jest niemal trzykrotnością tego, co zarabiają pracownicy w kraju nad Wisłą.

W ramach koncernu w Niemczech działa aż 586 stacji zlokalizowanych we wszystkich landach. Polski koncern chwali się, że „po zakończonym z sukcesem procesie cobrandingu zagranicznych stacji, PKN ORLEN wszedł w fazę rebrandingu”.

Orlen ma w Niemczech wiele stacji , ale tylko sześć funkcjonuje pod marką spółki. Pozostałe punkty działają pod innym szyldem.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Zarobki na stacjach Orlenu w Niemczech dużo wyższe niż na polskich stacjach

Jeśli chodzi o wysokość zarobków, jak informuje fakt.pl, te są raczej niemieckie. Ile dokładnie wynoszą? Dużo zależy od regionu, w którym znajduje się stacja. Według ogłoszeń z lipca 2020 r. kasjer na stacji paliw Star (jednego z brandów Orlenu) w Hamburgu mógł liczyć na 1800 euro (ok. 9000 zł) miesięcznie na start. Jedynym wymaganiem, które należało spełniać była znajomość języka niemieckiego na poziomie B2.

Dla porówniania - w Polsce kasjer dostanie około 2500-3000 zł, czyli trzykrotnie mniej. Orlen rozszerza swoją działalność i prowadzi prace nad ujednoliceniem wizerunku sieci również w Czechach, gdzie działa 421 stacji i na Słowacji, gdzie jest ich 15. Wszystkie te obiekty przeszły już cobranding i dziś funkcjonują pod nazwą Benzina - ORLEN.

undefined

Zgodnie ze strategią ORLEN2030 liczba stacji Orlenu poza Polską do 2030 roku ma się zwiększyć i stanowić 45 proc. wszystkich stacji (z obecnych 37 proc.), a łącznie firma planuje posiadać co najmniej 3500 stacji paliw.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl - Rząd uchwalił zmiany. Znamy stanowisko w sprawie konfiskaty aut - Nowe Maserati jeszcze nie pokazano, a części już kupisz na Allegro - Kompakty podrożały od 2002 roku o ponad 60%

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Źródło: fakt.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Aktualności

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa
Czytaj więcej >

Aktualności

Holowanie prawie skończyło się uszkodzeniem obu aut - wideo
Czytaj więcej >

Aktualności

Włoska szkoła motoryzacyjna ma się bardzo dobrze. Koncept nowego Ferrari F40 wygląda bardzo obiecująco
Czytaj więcej >

Aktualności

Znalazłeś monetę w drzwiach twojego samochodu? Uważaj, oznacza duże niebezpieczeństwo
Czytaj więcej >

Aktualności

Ministerstwo opublikowało nowe stawki za odholowanie. Opłaty obejmą też hulajnogi elektryczne
Czytaj więcej >

Aktualności

Resort Infrastruktury ujawnia plany na przyszły rok. Długo oczekiwana zmiana może wejść w życie
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]