ZDrogi.pl > Aktualności > Ceny na stacjach szaleją. Internauci przypominają obietnice PiS sprzed 10 lat - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:04

Ceny na stacjach szaleją. Internauci przypominają obietnice PiS sprzed 10 lat - Wideo

Internauci wypominają obietnice PiS sprzed 10 lat. Ceny paliw miały być niższe
Jan BIELECKI/East News

Od dłuższego czasu obserwujemy niepokojący wzrost cen paliw (benzyny, oleju napędowego oraz autogazu). Liczby na stacjach powoli dobijają do rekordowych wartości i nie brakuje miejsc, gdzie za litr Pb95 trzeba zapłacić ponad 6 zł.

To zrozumiałe, że większość kierowców jest mocno niezadowolona ze wzrostu cen paliw, bez których ich auta stają się bezużyteczne. Internauci przypomnieli sobie obietnice Prawa i Sprawiedliwości sprzed 10 lat, kiedy to obiecywano, że ceny paliw mogą być niższe.

Jak zapewniał wówczas Prezes Jarosław Kaczyński, wystarczyło jedynie obniżyć akcyzę. Polityk podkreślił, że dotychczasowej władzy zabrakło do tego odwagi - po wyborach sytuacja miała się zmienić.

- Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny. Ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności - Jarosław Kaczyński w materiale radiowym z 2011 roku.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Wystarczy odwaga, aby ceny paliw były niskie

Choć Prezes znany jest z tego, że nie ma prawa jazdy, to zapewnia, że „nie trzeba być kierowcą, żeby wiedzieć, że benzyna stała się bardzo, bardzo droga i wystarczy elementarna wiedza, że w cenie benzyny około 50 proc., czyli np. na 200 złotych to jest 100 zł, to są podatki".

Po 10 latach rządów Prawa i Sprawiedliwości wciąż nie widać zapowiadanej obniżki podatków (a co za tym idzie cen paliwa). Za litr benzyny „95” trzeba płacić na niektórych stacjach ponad 6 złotych. Co gorsza, analitycy zapowiadają dalszy wzrost paliw.

Spot PiS przypominamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: o2.pl