ZDrogi.pl > Aktualności > Uważasz, że ceny paliw są za wysokie? Będzie jeszcze gorzej
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:03

Uważasz, że ceny paliw są za wysokie? Będzie jeszcze gorzej

Pixabay
Pixabay

Ceny paliw rosną od wielu miesięcy i nic nie zapowiada, aby sytuacja ta miała się zmienić. Co najgorsze, równocześnie z tradycyjnymi paliwami, w górę poszły również ceny autogazu. Jak donosi portal WP.pl, ceny na polskich stacjach będą dalej rosnąć.

Zbliżamy się do historycznych rekordów. Tak drogo przy „instrybutorach” nie było od wielu lat. Podwyżki najbardziej odczuli właściciele diesli i aut z instalacją LPG. W ceny w niedługim czasie urosły kolejno o 9 i 11 groszy.

Wirtualna Polska informuje, że z analizy przeprowadzonej przez BM Reflex, są już pierwsze stacje paliw, gdzie ceny ropy są wyższe od cen benzyny. Z danych wynika, że średnie ceny paliw w Polsce kształtują się obecnie na poziomie 5,83 zł za litr Pb95, 6 zł za litr Pb98, 5,73 zł za litr ON i 2,96 zł za litr LPG.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Będzie tylko drożej

Kolejne podwyżki na stacjach wydają się nieuniknione i średnio w przyszłym tygodniu ceny podskoczą od 5 do 10 groszy na litrze.

Wszystko dlatego, że na dużej części stacji sprzedaje się paliwo z nowych i droższych dostaw, ale wciąż są punktu, w których nowe dostawy dopiero trafią. Tam możemy spodziewać się skokowego, nawet kilkunastogroszowego wzrostu cen.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: iszczecinek.pl