ZDrogi.pl > Na drogach > Ceny paliw będą drożeć? Analitycy nie mają żadnych wątpliwości
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:37

Ceny paliw będą drożeć? Analitycy nie mają żadnych wątpliwości

Ceny paliw
zdrogi.pl

Prognozy analityków, dotyczące cen paliw, nie napawają optymizmem. Większość ekspertów prognozuje, że na obniżki nie ma co liczyć. Musimy się przygotować na stabilizację cen na wysokim poziomie.

Niestety, ale kierowcy wciąż czekają na prawdziwą wiosnę przy dystrybutorach. Według oficjalnych prognoz ekspertów, na obniżki w najbliższym czasie nie ma co liczyć.

Zdecydowanie tańsza ropa, która nie osiąga aż tak kuriozalnych wartości, jak jeszcze w pierwszej części marca, w żaden sposób nie wpłynęła na poziom aktualnych cen paliw.

Według oficjalnych prognoz portalu e-petrol.pl, polscy kierowcy nie muszą rwać swoich włosów z głowy, ponieważ w drugiej połowie kwietnia istnieje szansa na zmniejszenie kosztów tankowania.

Warto zaznaczyć, że ceny paliw w rafineriach znacznie spadły. Aktualnie, metr benzyny bezołowiowej można kupić taniej o 68,20 zł w porównaniu z ubiegłym czwartkiem. Jeżeli chodzi o olej napędowy, sytuacja jest podobna, ponieważ odnotowujemy różnicę na poziomie 42 złotych.

Niestety, ale ceny klasycznej Pb95, rosną od początku lutego. Aktualnie, formują się one na poziomie 5,25 zł. Zupełnie inaczej jest w przypadku oleju napędowego, którego cena zatrzymała się na poziomie 5,19 zł.

Zadowolenie mogą odczuwać użytkownicy samochodów z instalacją LPG. Autogaz tanieje, choć warto zaznaczyć, że obniżka była symboliczna i wynosiła 1 grosz. Na ten moment, za litr tego paliwa trzeba zapłacić 2,57 zł.

Niestety, ale dane z raportu, nie napawają optymizmem. Eksperci e-petrol wskazują, że musimy się przygotować na stabilizację cen na wysokim poziomie.

Najbardziej prawdopodobne przedziały cen paliw wyglądają następująco. 5,20-5,31 zł/l dla klasycznej, 95-oktanowej benzyny, dla diesla 5,13-5,24 zł/l, a także 2,52-2,58 zł/l dla autogazu.