ZDrogi.pl
Ceny paliw

zdrogi.pl

Ceny paliw będą drożeć? Analitycy nie mają żadnych wątpliwości

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Prognozy analityków, dotyczące cen paliw, nie napawają optymizmem. Większość ekspertów prognozuje, że na obniżki nie ma co liczyć. Musimy się przygotować na stabilizację cen na wysokim poziomie.

Niestety, ale kierowcy wciąż czekają na prawdziwą wiosnę przy dystrybutorach. Według oficjalnych prognoz ekspertów, na obniżki w najbliższym czasie nie ma co liczyć.

Zdecydowanie tańsza ropa, która nie osiąga aż tak kuriozalnych wartości, jak jeszcze w pierwszej części marca, w żaden sposób nie wpłynęła na poziom aktualnych cen paliw.

Według oficjalnych prognoz portalu e-petrol.pl, polscy kierowcy nie muszą rwać swoich włosów z głowy, ponieważ w drugiej połowie kwietnia istnieje szansa na zmniejszenie kosztów tankowania.

Warto zaznaczyć, że ceny paliw w rafineriach znacznie spadły. Aktualnie, metr benzyny bezołowiowej można kupić taniej o 68,20 zł w porównaniu z ubiegłym czwartkiem. Jeżeli chodzi o olej napędowy, sytuacja jest podobna, ponieważ odnotowujemy różnicę na poziomie 42 złotych.

Niestety, ale ceny klasycznej Pb95, rosną od początku lutego. Aktualnie, formują się one na poziomie 5,25 zł. Zupełnie inaczej jest w przypadku oleju napędowego, którego cena zatrzymała się na poziomie 5,19 zł.

Zadowolenie mogą odczuwać użytkownicy samochodów z instalacją LPG. Autogaz tanieje, choć warto zaznaczyć, że obniżka była symboliczna i wynosiła 1 grosz. Na ten moment, za litr tego paliwa trzeba zapłacić 2,57 zł.

Niestety, ale dane z raportu, nie napawają optymizmem. Eksperci e-petrol wskazują, że musimy się przygotować na stabilizację cen na wysokim poziomie.

Najbardziej prawdopodobne przedziały cen paliw wyglądają następująco. 5,20-5,31 zł/l dla klasycznej, 95-oktanowej benzyny, dla diesla 5,13-5,24 zł/l, a także 2,52-2,58 zł/l dla autogazu.
Podobne artykuły

Mężczyzna jechał na gapę, stojąc na zderzaku autobusu. MZA planuje wyciągnąć konsekwencje

Na drogach

Bielsko-Biała: Uczepił się zderzaka i jechał na gapę. Mogło dojść do tragedii

Czytaj więcej >
Śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego

Na drogach

Tragiczny wypadek w Lubuskim. Ojciec zginął na oczach trójki dzieci

Czytaj więcej >
Kierowca jechał samoróbką nocą bez świateł. Był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

Na drogach

Nocą bez świateł jechał „samoróbką” - miał 3,5 promila​

Czytaj więcej >
KMP Ostrołęka

Na drogach

Osobówka wbiła się w bariery ochronne. Młody kierowca zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >
Alkomat policyjny. Materiały Policyjne

Na drogach

Kościan. 18-latek jeszcze nie odebrał prawa jazdy, a już je stracił

Czytaj więcej >
16-latek rozbił toyotę rodziców. Materiały Policyjne

Na drogach

16-latek zabrał auto rodzicom. Jazdę zakończył na słupie

Czytaj więcej >