ZDrogi.pl > Aktualności > Rekordowe ceny LPG. Analitycy ostrzegają kierowców
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:02

Rekordowe ceny LPG. Analitycy ostrzegają kierowców

Rekordowe ceny gazu. Analitycy ostrzegają
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Jak donosi portal dziennik.pl, tak wysokie ceny LPG ostatni raz kierowcy widzieli w 2012 r. Nic nie zapowiada, aby sytuacja miała wkrótce ulec poprawie. Koszty tankowania benzyny i diesla także utrzymają się na wysokim poziomie.

Czego należy spodziewać się w najbliższym czasie na stacjach paliw?

Jak informują analitycy e-petrol, w na początku września nastąpi stabilizacja cen benzyn, niewielkie podwyżki diesla i skokowy wzrost cen autogazu. Benzyna 95-oktanowa utrzymała się na poziomie 5,73 zł za litr, olej napędowy podrożał o zaledwie dwa grosze (do 5,44 zł/l), a autogaz skoczył o 8 groszy (2,77 zł/l).

Ostatni raz tak wysokie ceny Polacy widzieli przy dystrybutorze w 2012 r. Wtedy padł też historyczny rekord cen LPG w notowaniach e-petrol.pl wynoszący 2,87 zł/l.

Analitycy zdradzają, że najbliższe tygodnie nie poprawią sytuacji na rynku i spodziewać się możemy jeszcze wyższych cen. Wszystko przez ograniczenia w imporcie LPG do Polski.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Jakich cen możemy spodziewać się w nadchodzącym tygodniu (6-12 września)?

  • Benzyna 95Pb od 5,69 zł/l do 5,80 zł/l

  • Diesel od 5,40 zł/l do 5,51 zł/l

  • Gaz LPG od 2,76 zł/l do 2,82 zł/l

Początek września nie przyniósł poprawy na rynku paliw i ceny wciąż utrzymują się na wysokim poziomie.

Szczególne powody do zmartwień mogą mieć właściciele pojazdów z instalacją LPG, gdyż cena autogazu ruszyła mocno w górę i jest na najwyższym poziomie od 2012 r. niewykluczone, że będzie jeszcze drożej.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Źródło: dzennik.pl