ZDrogi.pl > Na drogach > Niespodziewana wizyta na stacji paliw. Dzik wbiegł do toalety - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:41

Niespodziewana wizyta na stacji paliw. Dzik wbiegł do toalety - Wideo

stacja-paliw-dzik-w-toalecie
Facebook.com Gazela dodajemy gazu

Kamera na stacji paliw zarejestrowała wtargnięcie niecodziennego gościa. W okolicy pojawił się dzik. Tak jakby nigdy nic, zaczął buszować w toalecie.

Stacja paliw Gazela w Wilkszynie (woj. dolnośląskie) niedaleko Wrocławia, opublikowała na swoim profilu nagranie z monitoringu. Na krótkim filmie można zobaczyć, jak zbłąkany dzik wpada na teren stacji, a później wbiega do toalety dla klientów.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w ubiegły czwartek. Na nagraniu widać, jak zwierzę biegnie prosto do toalety. Zatrzymuje się na chwile przed wejściem, po czym wchodzi do środka i wydaje się czegoś szukać.

Co dokładnie dzik robił w toalecie? Nie wiadomo, bo z wiadomych przyczyn, w łazience nie ma monitoringu. Prowadzący profil stacji na Facebooku skomentowała to w dowcipny sposób, zaznaczając, że toaleta jest otwarta dla wszystkich. Nawet dla zbłąkanych dzików.

Zwierzę po chwili buszowania w toalecie, wychodzi i biegnie na tył stacji. Jak opowiadał pracownik stacji paliw dla portalu Polsat News, później dzik rozbił głową szybę w bramie lokalnego komisu samochodowego.

Dziki coraz częściej pojawiają się w przestrzeni miejskiej

Choć sytuacja jest dosyć zabawna, to pracownicy stacji i przechodnie mieli sporo szczęścia, że nie spotkali się oko w oko z dzikiem. Te zwierzęta są bardzo silne i potrafią realnie zagrozić zdrowiu i życiu nawet dorosłego człowieka. Niestety, w ostatnim czasie można zaobserwować wzmożoną aktywność dzików w obszarze miejskim.

Na pewno odczuli to również kierowcy, którzy jeżdżą na drogach w okolicach lasu. Pół biedy jeśli zwierzę jest na poboczu, gorzej jeśli będzie przebiegać na drogę. Dlatego jeśli wiemy, że na danej drodze możemy spodziewać się dzikich zwierząt, lepiej zdjąć nogę z gazu i uważnie obserwować trasę.

Źródło: Polsat News

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Tagi: Ceny paliw
Powiązane