ZDrogi.pl > Benzyna

Benzyna

Wszystko co dotyczy benzyny. Liczby oktanowej, ceny paliw czy wiadomości ze świata koncernów naftowych.

ORLEN oferuje 8 tysięcy złotych za pracę na stacji
18.06.2022 02:02 8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa

W sieci pojawiły się oferty pracy sieci paliw ORLEN, które kuszą kandydatów bardzo wysokimi zarobkami - około 8 tys. zł brutto za miesiąc pracy. W czym tkwi haczyk?Przypomnijmy, że mediana zarobków pracowników na stacjach benzynowych należących do sieci w 2020 roku wynosiła 2820 zł brutto miesięcznie, a tylko 25 proc. zatrudnionych zarabia więcej niż 3140 zł brutto. Czy zatem szykują się ogromne 2-3 krotne podwyżki?

ceny-paliw-spadly-podczas-konferencji
19.03.2022 14:58 Na Orlenie odbyła się konferencja o drożyźnie na stacjach paliw. Nagle ceny spadły

Ceny paliw w ostatnim czasie przyprawiają kierowców o ból głowy. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zorganizował z tego powodu konferencję prasową na Orlenie. Nagle, jak za dotknięciem magicznej różdżki, ceny spadły.Ceny paliw są obecnie najwyższe od ośmiu lat (więcej pisaliśmy o tym tutaj). Dziwił fakt, ze przez długi czas nie mówili o tym politycy, wszak wzrost cen na stacjach to też wzrost cen innych produktów (m.in. ze względu na wyższe koszty produktów). Sprawą zainteresowało się Polskie Stronnictwo Ludowe. Gdy próbowano pokazać wysokie ceny na stacjach, te nagle spadły.

Orlen - stacja paliw
19.03.2022 14:51 Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody

W miniony weekend doszło do awarii, która finalnie unieruchomiła już kilkanaście samochodów. Z każdą chwilą przybywają kolejne osoby, które mają problemy z autem po zatankowaniu.Wszystkiemu winna... deszczówka.Do awarii doszło na stacji Orlen na Gumieńcach. Jak podaje portal wszczecinie.pl, do dystrybutora paliwa miała dostać się ogromna ilość wody. Winę ponosi nieszczelny zbiornik, w którym przechowywane było paliwo.W konsekwencji kilkudziesięciu mieszkańców Szczecina zatankowało paliwo tak silnie rozrzedzone wodą, że raptem po kilku minutach ich samochody odmówiły posłuszeństwa.`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalejPo przejechaniu około kilometra zaświeciły mi się kontrolki EPC i „check engine”, chwilę później zatrzymałem samochód. Silnik zgasł i nie mogłem go już odpalić – relacjonuje Pan Paweł portalowi wszczecinie.pl. Mężczyzna obawia się, że zatankowanie rozrzedzonego paliwa doprowadziło do zatarcia silnika.

Orlen przeprasza klientów i obiecuje odszkodowania
19.03.2022 14:51 Orlen przeprasza i wypłaca odszkodowania - komu się należą?

Jeśli w ostatnim czasie tankowałeś swoje auto na stacji przy ul. Hrubieszowskiej w Szczecinie i masz problemy z autem - to winę ponosić może „rozwodnione” paliwo.

Paliwo podrożeje - komisja europejska uderza w kierowców
19.03.2022 14:51 Fatalne wieści dla kierowców. Unia ma wobec nas nowe plany

Unia Europejska w trosce o ekologię szuka nowych rozwiązań, które mają się przyczynić do ograniczenia emisji CO2. To dwutlenek węgla zdaje się głównym przeciwnikiem w walce o czyste powietrze.Nowy projekt Komisji Europejskiej zakłada włączenie transportu drogowego do systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2. Na razie z takich pakietów uprawnień korzystają głównie elektrownie oraz duży przemysł. W dużym uproszczeniu płacą oni za możliwość emisji szkodliwych gazów.

Mężczyzna rozlał i podpalił paliwo na stacji
19.03.2022 14:49 Rozlał na stacji benzynę i ją dla zabawy podpalił. Policja udostępniła nagranie

Do nietypowej i skrajnie niebezpiecznej sytuacji doszło na jednej ze stacji paliw w woj. wielkopolskim.Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który wylał z dystrybutora około 20 litrów benzyny na asfalt, a następnie ją podpalił.

Policja zatrzymała złodziei paliwa
19.03.2022 14:47 Ukradli paliwo na stacji. Zamiast diesla wlali benzynę

Standardowy scenariusz złodziei paliwa - założyć tablice z innego pojazdu, pojechać na stację, zatankować i odjechać bez płacenia. Tym złodziejom jednak ta, pozornie prosta, misja się nie powiodła.Policjanci z komendy w Augustowie otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży tablic rejestracyjnych ze Skody zaparkowanej na jednym z parkingów leśnych w gminie Nowinka. Zgłaszający dodał, że ruszył za podejrzanymi, którzy poruszali się Mercedesem.